P0

Kriminalai ir nelaimės

Už šnipinėjimą Rusijai – 7 metai nelaisvės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-03


Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas laisvės atėmimo bausme nuteisė Klaipėdoje gyvenantį rusų tautybės Lietuvos Respublikos pilietį.

Neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėtoje byloje nustatyta, kad Romanas Šešelis 2015–2017 m. rinko Rusijos Federacijos žvalgybą dominančią informaciją ir ją perdavė, t. y. šnipinėjo. Bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose.

„Byloje nustatyta, kad šią informaciją Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija iš nuteisto asmens ir gavo“, – paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį, jo priėmimo motyvus aiškino Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teismo pranešime teigiama, jog teisiamasis kaltu neprisipažino, nurodė jokių užduočių iš Rusijos Federacijos žvalgybos negavęs. Tačiau, pasak teismo,  byloje surinkti duomenys patvirtino, kad šis asmuo ne tik gavo užduotį šnipinėti, tačiau, vykdydamas ją, atliko konkrečius šnipinėjimo veiksmus.

„Remiantis  bylos duomenimis, nustatyta, kad Rusijos Federacijos žvalgybą domino visa informacija, iš kurios būtų galima gauti duomenų apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus. Byloje nustatyta, kad šią informaciją Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija iš nuteisto asmens ir gavo“, paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį, jo priėmimo motyvus aiškino Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys.

Teismas įvertino tai, kad teisiamo asmens atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta, jis anksčiau nebuvo teistas, ir skyrė šiek tiek mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę –  7 metus nelaisvės.

Pranešama, kad teismas taip pat atsižvelgė ir į tai, jog užduotyse minimi asmenys nebuvo užverbuoti.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį dar galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. R. Šešelis LRT teigė tą ir padarysiantis.


  2019-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt