P0

Kultūra

VDA Klaipėdos fakultete – bienalės paroda iš Žešuvo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-05


Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete nuo penktadienio vakaro bus galima aplankyti 16-osios tarptautinės teatro plakatų bienalės parodą iš Žešuvo (Lenkija).

Bienalėje dalyvauja 106 autoriai ir jų sukurti 147 plakatai iš viso pasaulio. Jų kūrėjai – profesionalai, grafinio dizaino entuziastai. Joje dalyvauja tiek jauni, pradedantys menininkai, tiek vyresni, labiau pripažinti kūrėjai, tokie kaip Michel Bouvet iš Prancūzijos, Erich Brechbuhl iš Šveicarijos, Gunter Rambow iš Vokietijos, Piotr Boguslawsky iš Lenkijos ar Istvan Orosz iš Vengrijos.

Pasak ilgamečio tarptautinės bienalės kuratoriaus Krzysztof Motykos, daugiau nei trisdešimt metų Wandos Siemaszkowos teatras yra šios bienalės organizatorius. Susižavėjimas plakatu atvedė prie to, kad Wandos Siemaszkowos teatro fojė buvo eksponuota šiuolaikinių lenkų menininkų plakatų paroda. Tai ir buvo bienalės pradžių pradžia. Vėliau šios bienalės dalyviais tapo ir užsienio šalių menininkai. Tad kiekvienais metais kompetentinga komisija turi atrinkti pačius geriausius plakatus iš viso pasaulio.

2018 metais buvo atsiųsta 826 plakatai, iš kurių 147 buvo eksponuojami parodoje.


  2019-04-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt