P0

Kultūra

Gediminas Storpirštis: „Vežu savo mūzas prie jūros!”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-09


Gegužės 1 dieną, 18 val., Klaipėdos koncertų salėje rengiamas paskutinį kart prieš trejus metus uostamiestyje dainavusio Gedimino Storpirščio koncertas „Mana šalis – mana širdis“.

Kartu su Gediminu Storpirščiu į Klaipėdą vyks ir scenoje gros dar penki muzikantai.

„Visi važiuojam prie jūros! Vežu visas tris savo mūzas – teatrą, muziką ir poeziją bei visą savo muzikantų chebrą. Net ir mūzoms reikia pravėdinti galvas, o mums labai norisi įkvėpti to gaivaus oro ir, kad pajūrio vėjai išpūstų iš galvų viską, ko nereikia“, – pranešime spaudai cituojamas G. Storpirštis.

Gegužės 1-ąją minima darbo žmonių nedarbo diena. Pasak Gedimino Storpirščio, tai labai vykęs sutapimas.

„Paskutinį pavasario mėnesį daugelis jaučiasi pavargę nuo darbų gausos, pasiilgę saulės, žalumos. Tad kviečiu visus nedarbo dieną praleisti kartu. Kviečiu prisijungti prie mūsų smagios kompanijos. Pažadu, kad koncerte bus visko: ir gilių monologų, ir lengvų, šviesių eilių, šilto pasibuvimo. Klaipėdiečių irgi skubu atsiprašyti – atsivešime ir tą riebų keiksmažodį viename monologe. Pamenu, kartą koncerte, kai skaičiau šį monologą, po keiksmažodžio atsistojo mokytoja, atvedusi į pasirodymą savo mokinius, ir spengiančioje tyloje demonstratyviai atsidūsusi išėjo iš salės. Vis dar tą nutikimą atsimenu. Tačiau žodžių iš teksto išmesti nesiruošiu. Kieno tai kūryba? V. Landsbergio jaunesniojo. Ir dar pridursiu, kad to keiksmažodžio tame kūrinyje labai net reikia“, – sako Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius bei atlikėjas G. Storpirštis ir pažada, kad Klaipėdoje daugiau nei kituose miestuose bus meilės temos.

Jis žada, kad šiame koncerte skirs daugiau dėmesio ir mažiausiai žinomai Jono Meko veiklai – jo poezijai.

“Skaitysiu eiles, pagrosim jo eilėmis parašytas dainas. Dėl to į šį koncertą susikviečiau didžiulį savo bičiulių, muzikantų būrį. Kad tos dainos skambėtų įvairiai ir įdomiai. Taip pat bus teatriniai monologai, kuriuos jau pamėgo klausytojai“, – su koncerto programa supažindina Lietuvos teatro ir kino aktorius.

Jis sako, jog Klaipėdos koncerto vieta leis skelti pasirodymą į dvi dalis, numatyta pertrauka.

Kultūros straipsnių vidus

„Neskubėsim ir neskaičiuosim laiko, būsime kartu, kiek geis širdis. Mūsų kasdieniame bėgime, daugybės žinių informaciniame lauke nepasiklysti ir padeda šventės. Jos sustabdo, kviečia prisiminti, pamąstyti apie laisvę, jos ribas, laisvės ir atsakomybės santykį. Pailsėkime taip, kad džiaugtųsi širdys ir šalis!“, – kviečia G. Storpirštis.

Pasak atlikėjo, Klaipėdoje teko koncertuoti prieš trejus metus, todėl į šį miestą jis grįžta išsiilgęs visko: miesto muzikalumo, jūros, vėjo nugairintų klaipėdiečių veidų, ilgų vakaronių su gitara rankose.

„Klaipėda man visuomet lyg kokia „meka“, į kurią ne šiaip nuvažiuoji, o grįžti. Grįžti lyg namo, lyg į vietą, kur atgauni jėgas, pailsi, atgimsti. Ateikite kartu kokybiškai pailsėti: pamąstysim apie šalį, apie širdies reikalus, apie ateitį, pabūsim kartu, pasisemsim jėgų iš muzikos“, – kviečia Gediminas Storpirštis.

Kartu su juo į Klaipėdą vyks ir scenoje gros dar penki muzikantai.

„Tai mano senoji chebra, su kai kuriais esu pažįstamas kelis dešimtmečius, su kai kuriais koncertuoju nuolat, su kitais ant scenos susitikom po ilgokos pertraukos. Tai buvo nemažas iššūkis mums, bet mes jį puikiai įveikėme Vilniuje ir Kaune.
Klausytojai įvertino“, – sako G. Storpirštis.

Jam antrina ir kontrabosistas Vytis Nivinskas: „Tai unikalus instrumentų sąstatas scenoje. Klausytojams galime pažadėti gerą skambesį ir ilgam atmintyje išliksiančius įspūdžius“.

V. Nivinskas sako, jog grojimas su Gediminu jam asmeniškai yra lyg mažas pabėgimas.

„Esu džiazistas, džiazas mano kasdienė muzika, o Gedimino poezija, jo dainų skambesys – tai visuomet kažkokia kita realybė, į kurią su malonumu persikeliu“, – sako kontrabosistas.

Perkusininkas Darius Miniotas įsitikinęs, kad gyvas garsas bei skirtingus muzikinius žanrus atstovaujantys instrumentai skambantys, kai dainuojama poezija, visuomet sukuria magišką pojūtį.

„Tikroje kūryboje turi būti dalis metafizikos. Kad būtų kažkas be paaiškinimo“, – sako D. Miniotas.

Išbandęs aktoriaus, režisieriaus profesijas, D. Miniotas džiaugiasi, kad gyvos muzikos poreikis sugrįžta. Prieš penkerius metus dulkes nuo būgnų nuvalęs perkusininkas sako, jog šiuose koncertuose ištirps klausytojų gero skambesio ilgesys ir visų grojančiųjų siekis būti scenoje kartu.

Rinktinių dainų ir poezijos programą kartu su G. Storpirščiu atliks: Daumantas Slipkus (klavišai); Vytis Nivinskas (kontrabosas); Vytautas Mikeliūnas (smuikas); Jonas Krivickas (gitara); Darius Miniotas (perkusija).


2019-04-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt