P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Uoste besidarbuojanti policija tapo mobilesnė (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-04-10


Trečiadienio rytą Klaipėdos pilies jachtų uostelyje buvo pakrikštyti greitaeigis kateris ir dvi motorinės valtys, kuriuos policija perėmė iš Lietuvos transporto saugos administracijos.

„Vyčio”, „Laisvės” ir „Kopos” vardus gavę „tarnai” pakeis iki šiol naudotą laivą „Audra”, kurį arba perims Viešojo saugumo tarnyba, besirūpinanti suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laivo „Independence” saugumu, arba bus parduotas aukcione.

Naujuosius Jūrų uosto policijos pagalbininkus pašventino Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas, policijos kapelionas Vilius Viktoravičius. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Audrą” turėjome nuo 2004-ųjų, kai šis laivas buvo perduotas Uosto direkcijos. Laivas 1973 metų gamybos ir paskutiniu metu jo eksploatacija buvo pakankamai brangi. Žiemą jį reikėdavo šildyti, variklis dyzelinis. Pats korpusas gana geras, metalinis, su juo galima išplaukti į marias ir šaltuoju periodu, prie ižo, sudėtingesnių sąlygų. Bet pastebėjome, kad tokio poreikio žiemą per daug nėra. Turistiniai, žvejybiniai laiveliai, vieša tvarka uosto akvatorijoje, kas mums yra priskirta kontroliuoti, labiau reikalauja darbo vasarą. Atsiradus galimybei, kai buvo pertvarkoma Lietuvos saugios laivybos administracija, sužinoję, kad yra galimybė perimti tam tikrus katerius ir motorines valtis, mes tą proga pasinaudojome ir perėmėme juos be jokių materialinių sąnaudų. Labai džiaugiamės, kad turėsime efektyvias transporto priemones, ypač greitaeigiu, gana galingu kateriu, atitinkančiu mūsų poreikius. Jos pakankamai ekonomiškos, saugios. Jos turi dar ir priekabas, kurių pagalba galime iškelti  ir nuvežti saugoti ne sezono metu”, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Pasak jo, sezono metu laivai stovės Kruizinių laivų terminale, iš kurio galima operatyviai išplaukti. Yra galimybė vienu metu išplaukti ir su visomis transporto priemonėmis, nes grupėje dirbantys pareigūnai turi laivavedžių teises. Laivams vardai buvo išrinkti po kolektyvo apklausos.

Naujuosius policijos pagalbininkus pašventino Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas, policijos kapelionas Vilius Viktoravičius.


  2019-04-10

  Vienas komentaras apie “Uoste besidarbuojanti policija tapo mobilesnė”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt