P0

Švietimas

Klaipėdiečiai parsivežė „Sidabro vainikėlio“ prizų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-10


Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ vykusiame tradicinio Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioniniame Mažosios Lietuvos ture klaipėdiečių darbams buvo skirtos prizinės vietos.

Laimėtojų darbai

Konkurse dalyvavusi Urtė Šimkutė, vadovaujama Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro Pradinio modeliavimo būrelio mokytojo Aleksandro Ronkaus, konkursui išdrožinėjo vėtrungę, kuri pelnė I vietą. Urtės Šimkutės kūrinys keliaus į respublikinį turą, vyksiantį gegužės 31 d. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre.

Tris II vietas komisija skyrė taip pat klaipėdiečiams. Antrą vietą pelnė Klaipėdos saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ narė Ema Kaubrytė, nulipdžiusi Mažosios Lietuvos regionui būdingą žvakidę, bei tos pačios studijos atstovas Aistis Morkūnas, konkursui pateikęs lipdytų indų ir švilpynių kolekciją. Šiuos vaikus konkursui paruošė mokytoja Vida Daukšienė.

Švietimo vidus

Antra vieta skirta ir Teresei Kreišmontaitei iš Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos. Mergaitė, vadovaujama technologijų mokytojos Olgos Bakševičienės, konkursui nunėrė moterišką liemenę.

Dvi III vietos skirtos Klaipėdos Sendvario progimnazijos tradicinių rankdarbių būrelio „Delmonas“, vadovaujamo mokytojos Irenos Armonienės, nariams – Petrui Armonui ir Aušrinei Jurčiūtei. Petras Armonas konkursui numargino tradicinių margučių kraitelę, o Aušrinė Jurčiūtė išsiuvinėjo Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detales – delmonus.

Pagyrų sulaukė ir svečio teisėmis Klaipėdos miestą atstovavęs 2017 m. konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinio turo laureatas Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos „Tradicinių lietuvių liaudies dirbinių studijos“ narys Arnas Burba, sukūręs Mažosios Lietuvos audimo skietelius. Jie minėti kaip vieni iš darbų, labiausiai atliepiančių regionines Mažosios Lietuvos tradicijas. Arną Burbą konkursui ruošė mokytojas Robertas Žmijauskas.

Lietuvos liaudies kultūros centro iniciuojamas  konkursas vyksta jau septintą kartą. „Sidabro vainikėlis“  sumanytas tam, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių apdovanojimų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.


2019-04-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt