P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Įtariant korupcija, sulaikyti keturi klaipėdiečiai energetikai (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-10


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba praneša, jog trečiadienio ryte jų pareigūnai dėl galimo kyšininkavimo sulaikė keturis Valstybinės energetikos inspekcijos* (VEI) Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojus.

Tarp sulaikytųjų – ir skyriaus vedėjas Viktoras Alekna. Kartu su juo pareigūnų akiratin taip pat pateko sekretorės pareigas inspekcijoje atliekanti Danutė Talalajevskaja, vyresnioji specialistė Žaneta Zadorožnaja bei vyriausiasis specialistas Aidas Kazėnas. Pastarieji du yra atsakingi už elektros sektorių.

STT Klaipėdos valdyba. Valdo Pryšmanto nuotr.

Teigiama, jog ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad V. Alekna, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su kitais minėtais jam pavadžiais darbuotojais, už dokumentų parengimą sistemingai priimdavo neteisėtus piniginius atlygius iš individualią veiklą vykdančių asmenų.

Kartu su įtariamaisiais kyšio ėmėjais sulaikyti ir du asmenys, įtariami valstybės tarnautojams davę kyšius, kad „reikalai” būtu tvarkomi greičiau ir be problemų.  Apie siūlytas bei priimtas pinigų sumas nepranešama.

Pasak tyrimui vadovaujančio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Aivaro Velučio, tyrimas tik pradėtas, „apie tai kol kas kalbėti negalima”.

„Siekiant surinkti tyrimui reikšmingų duomenų, šiandien atliekamos kratos įtariamųjų darbo ir gyvenamosiose vietose. Įtariamųjų asmenų skaičius artimiausiu metu gali didėti”, – rašoma STT išplatintame pranešime. Prokuroras patvirtino, jog taip iš tikrųjų gali būti.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistės paklaustas, ar bus siekiama kurį nors iš įtariamųjų suimti ilgesniam laikui, A. Velutis teigė tam nematantis pagrindo.

„Apie suėmimus kol kas kalba neina, tam pagrindo aš nematau”, – sakė jis. Prokuroro teigimu, inspekcijos darbuotojai yra atsakingi „už atliekamų projektų priežiūrą, pridavimą, patvirtinimą”.

VEI netrukus išplatino pranešimą, kuriame teigia bendradarbiausianti su STT.

„Inspekcija teiks visą reikalingą informaciją ir kitą medžiagą tyrėjams, kad kuo greičiau būtų atsakyta į klausimus, kokį vaidmenį galėjo turėti institucijos darbuotojai galimai korupciniame nusikaltime”, – sakoma jame.

Pranešime cituojamas VEI viršininką pavaduojantis Planavimo ir kontrolės skyriaus vedėjas Andrius Daščioras teigia, kad „visi VEI tarnautojai privalo griežtai vadovautis jų darbą reglamentuojančiais teisės aktais, taip pat ir įvertinti galimas korupcijos rizikas, o to nepaisantys yra atleidžiami iš darbo”.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

——-

*Valstybinė energetikos inspekcija veikia prie Energetikos ministerijos, jos veiklos paskirtis – vykdyti valstybinę energetikos kontrolę, neatsižvelgiant į nuosavybės valdymo formą, siekiant užtikrinti patikimą, efektyvią ir saugią energijos išteklių ir energijos gamybą, tiekimą ir vartojimą bei kontroliuoti valstybės ir rezervines energijos išteklių atsargas. Inspekcija yra iš valstybės biudžeto išlaikoma biudžetinė įstaiga. 


2019-04-10

2 komentarai “Įtariant korupcija, sulaikyti keturi klaipėdiečiai energetikai”

  1. Bravo Atviraklaipeda.Lt Jūs turbūt suprantate kad prisidedate prie didelių teigiamų pokyčių Klaipėdoje.. Ir toliau žadinkit mus, piliečius, praradusius viltį daugiau, atviriau žinoti apie savivald, valdomas bendroves turinčias tiesioginę įtaką klaipėdiečių gerovei… Ačiū…

  2. Manau, kad niekam šis faktas nesukėlė abejonių, kad tai pelnyta VEI vedėjo ir jo svitos veiklos pabaiga… Panašu, kad prieš pabaigą godumas paėmė viršų, nes nuo liepos 1 d. VEI bus prijungta prie Kainų komisijos. Pats laikas apsivalyti ir pradėti pavasarinę talką… Su tuo ir sveikinu mūsų jauną demokratiją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt