P0

Kultūra

„Eglė žalčių karalienė” – ir vandenyje, ir žemėje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-11


Scenografas Marijus Jacovskis Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui pristatė būsimojo Martyno Rimeikio šokio spektaklio „Eglė žalčių karalienė” scenografiją.

Klaipėdą atvykęs M. Jacovskis teigė, kad pirmojo „Eglės žalčių karalienės“ veiksmo scenografija sąlygiškai vaizduos sausumos, o antrojo – povandeninį pasaulį. Anot teatro pranešimo, susitikimo metu aptartos detalės, kaip spektaklio dekoracijas būtų galima pritaikyti skirtingų dydžių scenoms, mat „Eglė žalčių karalienė” planuoja daug gastrolių. Trumpąją spektaklio versiją vasarą planuojama pristatyti Juodkrantėje, kultūros centro amfiteatrinėje scenoje.

M. Jacovskis 1996 m. baigė scenografijos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1991 m. sukūrė scenografiją ir kostiumus daugiau nei šimtui spektaklių daugelyje Lietuvos teatrų. Taip pat yra dirbęs Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje. Bendradarbiauja su žinomais Lietuvos režisieriais (Yana Ross, Rimu Tuminu, Dalia Ibelhauptaite, Cezariu Graužiniu ir kt.) ir garsiausiais nūdienos choreografais – Anželika Cholina bei Martynu Rimeikiu. Jis daug kartų buvo nominuotas „Kristoforo“ bei „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimams (paskutinį kartą – pernai už scenografiją M. Rimeikio baletui „Procesas“. „Auksiniu scenos kryžiumi“ buvo apdovanotas dukart: 2009 m. už scenografiją spektakliui „Visada tavo. Ana Frank“ (kartu su kostiumų dailininke Aleksandra Jacovskyte) bei 2014 m. už scenografiją spektakliui „Mūsų klasė“.

Šokio spektaklį pagal Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“ muziką Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre kuria choreografas M. Rimeikis. Jis savo kolekcijoje turi du „Auksinius scenos kryžius“: 2015 m. apdovanojimas jam buvo skirtas už baleto „Visur kur mes nebuvom“, o 2018 m. – už baleto „Procesas“ choreografiją.

Klaipėdietiško „Eglės žalčių karalienės“ pastatymo muzikos vadovu taps dirigentas Modestas Barkauskas, 2017 m. laimėjęs III vietą prestižiniame tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje. M. Barkauskas yra Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, garsėjančio universalumu, profesionalumu bei menine vaizduote, meno vadovas.

XX a. lietuvių muzikos klasiko E. Balsio sukurtas neoklasikinis baletas „Eglė žalčių karalienė“ yra vienas populiariausių šio žanro nacionalinių kūrinių – po 1960 metų, kai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko kūrinio premjera, baletas buvo inscenizuotas dar tris kartus – 1976, 1995 ir 2015 m. Be to, 1965 m. pagal šį baletą buvo sukurtas televizijos filmas. 1960 m. už baletą „Eglė žalčių karalienė“ E. Balsiui buvo skirta valstybinė premija.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt