P0

Mums rašo

Konkursas sulaukė susidomėjimo iš pasaulio lietuvių

Atvira Klaipėda

Gintarė Damanskytė, neformaliojo švietimo renginių organizavimo mokytoja
2019-04-11


Paskelbti Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro organizuojamo tarptautinio piešinių bei fotografijos darbų konkurso „Trijų spalvų istorija“ laureatai bei finalininkai.

Jau trečius metus organizuojamas konkursas yra graži tradicija, skatinanti jaunuosius kūrėjus domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pagarbą savo tautos paveldui, atsigręžti į žmogų, pažinti tradicijas, stebėti kraštovaizdį, įžvelgti simbolius, užfiksuoti įvykius…

Šiais metais konkursas „Trijų spalvų istorija“ dedikuotas Pasaulio lietuvių metams paminėti.

Vanesa Vysocka, 16 metų, I vieta.

2019-aisiais sukanka 70 metų, kai buvo paskelbta Lietuvių Charta, kuria įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė. Visi pasaulyje gyvenantys lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys yra vienos Lietuvos dalis, jos stiprybės, vienybės, pažangos ir išlikimo garantas. Ši dedikacija buvo didžiulė paskata ieškoti po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių bendruomenių kontaktų ir juos pakviesti dalyvauti konkurse.

Atsiliepusieji į kvietimą džiaugėsi galėdami dalintis savo darbais ir su visais Pasaulio lietuviais dalyvauti bendrame įvykyje.

Konkurso „Trijų spalvų istorija“ organizatoriai visada sulaukdavo ne vieno šimto darbų. Tad šiais metais, kai konkursas iš respublikinio išaugo į tarptautinį, nuspręsta pasirinkti virtualaus konkurso kelią, kai visi dalyviai savo darbus – piešinius, fotografijas – pristato elektroniniu paštu. Tai ne tik supaprastino dalyvių iš tolimiausių pasaulio kampelių dalyvavimą, bet ir sutaupė daugybę kilogramų popieriaus! Įsivaizduojate, kiek vokų ir pašto ženklų būtų reikėję, kad atkeliautų daugiau nei 1400 konkursinių darbų? O darbų sulaukėme ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Baltarusijos, Islandijos, JAV, Kaliningrado, Lenkijos, Norvegijos, Šiaurės Airijos.

Konkurso organizatoriai atkreipė dėmesį, kad šiais metais sulaukta kaip niekada daug fotografijos darbų. Džiugina, kad jaunieji menininkai keliauja į gamtą, fiksuoja „lietuviškas“ akimirkas, ieško naujų išraiškos formų.

Darbams vertinti sudarytos dvi kompetentingos piešinių ir fotografijos darbų vertinimo komisijos. Komisijų nariai džiaugėsi stipriais, išraiškingais, įdomiais jaunųjų kūrėjų darbais, ir pabrėžė, kad kiekvienoje amžiaus grupėje išrinkti tik po tris geriausius buvo be galo sunku ir atsakinga. Kiekvienas kūrinys vertas padėkos, paskatos, apdovanojimo.

Ypatinga konkurso organizatorių padėka skiriama visiems mokytojams, atkreipiantiems dėmesį į tautiškumą bei pilietiškumą skatinančius konkursus ir motyvuojantiems savo mokinius juose dalyvauti. Nors konkursas ir virtualus, visi jaučiamės jautriai ir kūrybiškai prisilietę prie mums visiems brangios temos – Lietuvos ir taip bent mintimis „pabuvę“ šioje gražioje trijų spalvų šalyje. Visi esate ypatingi ir svarbūs Lietuvos ateities kūrėjai, kad ir kur begyventumėte. Būkite pasveikinti visi konkurso „Trijų spalvų istorija“ dalyviai, jų mokytojai ir tėvai!


  2019-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt