P0

Kultūra

Prie dirigento pulto – Modestas Pitrėnas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-11


Balandžio 12 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras klaipėdiečius pamalonins galingu „Richardo Strausso gala koncertu“. Prie dirigento pulto stovės kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos ir Baltijos Asamblėjos meno premijos laureatas Modestas Pitrėnas.

Pranešama, kad šiame „Klaipėdos muzikos pavasario“ koncerte Klaipėdos koncertų salėje dainuos trys solistės: sopranai Viktorija Miškūnaitė (nuotr.), Gunta Gelgotė bei mecosopranas Anastasia Lebedyantseva.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadona, publikos numylėtinė, spaudos tituluojama operos gulbe V. Miškūnaitė – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. „Ji – ne žvaigždė. Ji – spinduliuojantis deimantas, kuriuo gali džiaugtis iš arti“, – taip apie ją atsiliepė režisierius Jürgenas Flimmas.  V. Miškūnaitės balsu žavėjosi Leipcigo koncertų salės „Gewandhaus“ klausytojai, ji surengė pasirodymus įvairiuose teatruose bei festivaliuose Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje. Anot pačios solistės, muzika yra jos didžiausia gyvenimo aistra.

Iš Latvijos kilusi ir Lietuvoje gyvenanti G. Gelgotė išsiskiria itin subtiliu koloratūrinio soprano balsu. Po studijų Rygoje ji atvyko į Vilnių ir LMTA baigė vokalinio meno magistrantūrą. Dainininkė yra parengusi vaidmenų Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre, surengė pasirodymų su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dalyvavo keliuose „Vilnius City opera“ ir LNOBT pastatymuose. Taip pat G. Gelgotė yra aktyvi šiuolaikinės muzikos atlikėja.

A. Lebedyantseva baigė vokalo bakalauro studijas Latvijos J. Vītolio muzikos akademijoje, o solinio dainavimo magistro diplomą įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu A. Lebedyantseva yra kviestinė LNOBT solistė.

Jau antrus metus tarp Lietuvos ir Šveicarijos gyvenantis M. Pitrėnas yra ir Sankt Galeno teatro vyriausiasis dirigentas.

Jo diriguojamoje Lietuvos nacionalinis simfoninio orkestro programoje skambės R. Strausso vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“, bene žymiausios kompozitoriaus operos „Rožių kavalierius“ fragmentai, simfoninė siuita ir finalinis Sofijos, Maršalienės ir Oktaviano trio, kurį atliks V. Miškūnaitė, G. Gelgotė ir A. Lebedyantseva, kiti R. Strausso kūriniai.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt