Mums rašo

Vaistų atliekas tvarkykime teisingai

Atvira Klaipėda

Dalia Žukienė
2019-04-11


Akivaizdu, kad ne vis gyventojai žino, kaip teisingai tvarkyti vaistų atliekas, kurios priskiriamos pavojingų atliekų grupei. Todėl svarbu išsiaiškinti, kur jos keliauja toliau, kai atsiduria mūsų šiukšlių konteineriuose ar kanalizacijos vamzdyne.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo institutas (JTI) kartu su Švedijos, Vokietijos, Lenkijos mokslininkais vykdo projektą apie farmacinių atliekų patekimą į pietų Baltiją ir ruošia rekomendacijas dėl jų sumažinimo.

JTI vykdomo projekto dėka informacija pasiekė ir Klaipėdos socialinių paslaugų pagyvenusiems žmonėms dienos centrą „Danė“. Ilonos Ablonskienės nuotr.

Vaistų gamybos apimtys ir vartojimas kasmet auga ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kiekvienais metais vis daugiau susidaro vaistų atliekų. Su jomis dažnai elgiamasi neatsakingai. Tad ypač svarbu informuoti žmones, kad  senus vaistus pasibaigus jų vartojimo terminui galima grąžinti atgal į vaistines.

JTI vykdomo projekto dėka informacija pasiekė ir Klaipėdos socialinių paslaugų pagyvenusiems žmonėms dienos centrą „Danė“. Susirinkęs pulkelis centro senjorų bei rūpestingų jų socialinių darbuotojų, kartu su JTI darbuotoja aiškinosi, diskutavo kaip teisingiau tvarkyti namuose esančius vaistus pasibaigus jų galiojimo terminui.

Visi mes esame farmacinių atliekų gamintojai, todėl specialistai įspėja, kad namuose netvarkingai laikomus senus vaistus gali aptikti vaikai ir apsinuodyti jais.

Vaistų atliekų pėdsakai vis dažniau aptinkami nutekamajame kanalizacijos vandenyje, nustatomi paviršiniame ar net požeminiame vandenyje. Paskutinė teršalų stotelė – Baltijos jūra. Jau nustatyta, kad pavojingos cheminės vaistų atliekos kaupiasi ir žuvyse. O su žuvimi jos gali patekti į mūsų organizmą.

Kiekvienais metais į vaistines atnešama vis daugiau senų vaistų Jų kiekiai siekia 4-6 tonas per metus. Visus senus vaistus vaistinės priima NEMOKAMAI.2019-04-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt