P0

Kultūra

Ispanų videomeninkas sukūrė atgijusios violončelės instaliaciją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-12


Prieš dvejus metus startavęs Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas šiemet į uostamiestį grįš gegužės 6–11 dienomis.

Apie festivalio pasiruošimo darbus byloja Klaipėdos koncertų salės fojė su specialia šviesos instaliacija atgijusi violončelė. Ją įrengti specialiai į Klaipėdą atvyko žymus violončelininkas David Fernández. Šiam projektui įgyvendinti buvo panaudota speciali „Video mapping“ technologija, pagal kurią galima bet kokį judantį vaizdą transformuoti į objektą ir atkurti jame natūralų, realų vaizdą be jokio iškraipymo.

Anot projekto autoriaus, pati technologija yra sudėtingas ir eiliniam žmogui sunkiai suprantamas procesas, reikalaujantis išmanyti vaizdo įrašo kūrimo specifiką ir skrupulingumo dirbti su kiekviena detale.

„Man šis projektas yra labai svarbus, nes violončelė – tai mano gyvenimas, ji mane lydi kadien. Projektu siekiau šiam muzikos instrumentui suteikti gyvybės. Violončelė – tai tarsi talpykla, į kurią sudėtas visas mūsų gyvenimas – svajonės, grožis, košmarai. Visa tai bandžiau parodyti šioje instaliacijoje”, – pranešime cituojamas D. Fernández.

Muzikantas atskleidė, kad jam prireikė net 7 valandų atgijusios violončelės idėją paversti realiu kūnu: kruopščiai sureguliuoti, suprogramuoti, sujungti ir pritaikyti visą tai Koncertų salės fojė erdvei.

D. Fernández savo violončelės muzikos bei multimedijos šou džiugins Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio metu gegužės 9 dieną, 17 val.  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-04-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt