Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje – šešių „Grammy” laimėtojas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-12


Birželio 6-8 dienomis Kruizinių laivų terminale vyksiančio 25-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai pranešė, kad „vienu didžiausiu šių metų programos perlų” taps buvęs legendinės JAV grupės „Earth, Wind & Fire“ narys, gitaros virtuozas Al McKay ir jo projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“.

„Kiekvienas šios grupės narys palaiko aukščiausią profesionalumo lygį, tad net neabejojame, kad jų pasirodymas festivalio gerbėjus ne tik nukels į legendinės grupės karaliavimo laikus, bet ir leis jiems pasimėgauti savitą 1970-ųjų – 1980-ųjų „Earth, Wind & Fire“ geriausiais šios grupės muzikos hitais. Džiugu, kad šį nemokamą koncertą galėsime dovanoti su ženklia JAV ambasados Lietuvoje finansinio palaikymo pagalba.Tikiu,kad šis pasirodymas sukvies daug melomanų iš kaimyninių šalių“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Iš JAV kilęs Al McKay dar būdamas 18-kos koncertavo su tokio kalibro žvaigždėmis kaip Ike ir Tina Turner, taip pat scenoje pasirodė kartu su žymiuoju Sammy Davis Jr bei tapo „Earth, Wind & Fire“ gitaristu, kur padrąsintas grupės lyderio Maurice White, ėmė ir pats rašyti dainas, prisidėjo prie didžiųjų šios grupės hitų „September“, „Saturday Nite“ ir „Sing A Song“ kūrimo.

Šiandien gitaros virtuozas yra multi-platininių įrašų atlikėjas, šešių „Grammy“ apdovanojimų laureatas, dainų autorius bei prodiuseris. Drauge su paties įkurta muzikantų grupe „Al McKay Allstars“ leidosi į turą, pasirodydamas įvairių pasaulio šalių muzikos festivaliuose su projektu „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“.

Puikiai džiazo kritikų vertinamą projekto sąstatą sudaro trylika geidžiamiausių Los Andželo muzikantų, tarp jų ir buvę grupės „Earth, Wind & Fire“ nariai. Iš pradžių Al McKay subūrė juos keliems specialiems pasirodymams Japonijoje, tačiau vėliau šio projekto tikslas ir pareiga tapo – pagerbiant legendinę „Earth, Wind & Fire“, kiekvieno pasirodymo metu išlaikyti originalią šios grupės 1970-ųjų pabaigoje – 1980-ųjų pradžioje buvusią garso kokybę ir atlikti dainas taip, kad niekam nekiltų abejonių dėl atlikimo autentiškumo.


2019-04-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt