P0

Miestas, Svarbu

Požeminių šiukšlių konteinerių teks palaukti

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-15


Nors dar praėjusių metų spalį Klaipėdos miesto savivaldybė kvietė gyventojus išsakyti savo nuomonę dėl planuojamų miesto centrinėje dalyje įrengti požeminių šiukšlių konteinerių vietų, paaiškėjo, jog suplanuoti darbai stringa. Tačiau su tuo nesutinka projekto užsakovas ir vykdytojas – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), kurio atstovas teigia esą darbai vyksta pagal planą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė, pasibaigus pirmadienį vykusiam pasitarimui šiuo klausimu, situaciją apibūdino kaip labai sudėtingą.

„Vargo vakarienė”, – „Atviros Klaipėdos” žurnalistei sakė ji.

Mieste numatyta įrengti 268 pusiau požeminius šiukšlių konteinerius. Palmiros Mart nuotr.

Miesto Projektų valdymo poskyrio vyriausioji specialistė Daina Stankevičienė buvo nusiteikusi optimistiškiau, tačiau problemų dėl požeminių aikštelių įrengimo neneigė matanti ir ji.

Jos teigimu, sudėtingiausia yra parinkti minėtiems konteineriams vietas.

„Kai pradedi žiūrėti, aiškėja, jog vienoje vietoje yra tam tikros trukdančios požeminės komunikacijos, kitoje –  jau numatyta ar tai automobilių stovėjimo aikštelė, ar koks nors kitas projektas persidengia “, – aiškino specialistė. Be to, pasak D. Stankevičienės, yra sunkumų dėl detaliųjų planų – vienuose tos aikštelės yra pažymėtos, kituose – ne, dar kitur – išvis nėra detaliųjų planų.

Tačiau, jos teigimu, projektas visgi pamažu į priekį juda ir jis turės būti įgyvendintas: projektavimo ir rangos darbus atlieka UAB „KRS”. Iš viso mieste minėta bendrovė turi įrengti 268 pusiau požeminius šiukšlių konteinerius. Anksčiau kai kurių miegamųjų miesto rajonų vietose jau įrengtos šio tipo šiukšlių surinkimo dėžės į šį skaičių neįeina.

Tuo metu projektą įgyvendinančio KRATC atstovas spaudai Arūnas Liubinavičius kategoriškai nesutinka, jog konteinerių aikštelių projektavimo darbai stringa.

„Strigimo iš esmės nėra jokio”, – teigė jis, patikslinęs, jog Klaipėdos senamiestyje bus įrenginėjami požeminiai konteineriai, o kitose miesto vietose – pusiau požeminiai.

„Tai dėl požeminių konteinerių jau yra atliekamas paskutinis etapas statybos leidimams gauti, jau yra viskas įkelta į „Infostatybą” ir yra savaičių reikalas, kada bus gauti statybų leidimai , – tikino KRATC atstovas.

Jo teigimu, ir pusiau požeminių aikštelių įrengimas „irgi nuosekliai paraleliai eina”. KRATC  šiuos darbus vykdo 4 savivaldybėse – be Klaipėdos, dar Neringoje, Kretingoje ir Skuode. Regione esą darbai vyksta dar sparčiau.

„Nuo terminų jokių neatsiliekame, iki metų pabaigos yra sutartis su rangovu, šitas projektas gali būti pratęstas iki 2021 metų”, – sakė A. Liubinavičius.


  2019-04-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt