P0

Politika, Svarbu

Žemės ūkio ministerijos déjà vu Klaipėdos rajone

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-04-17


Klaipėdos rajono meru šiai kadencijai išrinktas valstietis Bronius Markauskas patvirtino „Atviros Klaipėdos” žinias, kad Savivaldybės administracijos direktoriumi gali tapti Artūras Bogdanovas. Tiesa, viską lems specialiųjų tarnybų pažymos.

A. Bogdanovas, išrinktas į naujos kadencijos Klaipėdos miesto tarybą, buvo žemės ūkio viceministru, kai ministerijai vadovavo B. Markauskas.

Artūras Bogdanovas. Nuotraukas iš „Facebook”

„Tol, kol nėra teikiamas Tarybai, čia, žinot, juk daug kas dabar yra valstybės paslaptis, kaip ir su ministrais. Nesinori kalbėti, kol nėra teikiama kandidatūra. Dabar mes užprašėme pažymų iš Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės saugumo departamento ir aš tikiuosi, kai vyks kitas posėdis už dviejų savaičių, jei gausim teigiamas, tai ir teiksim”, – sakė B. Markauskas.

„Tai pirmiausia būtų didelis iššūkis, tikrai įdomi pozicija ir darbo pasiūlymas, o darbo dabar kaip tik ir ieškojausi. Kai Bronius Markauskas pasiūlė tapti viceministru, tada mes buvome menkai pažįstami, o dabar jau esame perėję ir ugnį, ir vandenį, tad toks pasiūlymas jau yra įvertinimas. Negalėjau atsisakyti tokios progos. Buvau jau anksčiau sakęs, kad į savo verslą negrįšiu. Komanda dirba sėkmingai ir lai dirba viena pati be manęs, tai jau praeitas etapas”, – sakė A. Bogdanovas, kuris yra vienintelis UAB „Geosmart” akcininkas.

A. Bogdanovas sakė, kad dar svarstytų, ar pasilikti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu iškovotą Klaipėdos miesto tarybos nario mandatą, nes pirmiausia laukia Vyriausiosios rinkimų komisijos išaiškinimo.

„Kol kas nieko nesvarstau. Vyriausioji rinkimų komisija iki šiol dar nelabai išaiškino, ar tai suderinamos pareigybės. Čia dar ne tik nuo manęs gali priklausyti. Orientuojuosi į rytojaus pirmąjį miesto Tarybos posėdį ir darbą Klaipėdoje. Jei iš teisinės pusės būtų leista, galimybę pasilikti mandatą svarstyčiau. Aišku, tokiu atveju tikriausiai ne kartą tektų nusišalinti nuo įvairių klausimų svarstymo, nes yra daug bendrų klausimų ir miesto, ir rajono. Vienoje pusėje tokiu atveju tektų įgyvendinti Klaipėdos rajono tarybos sprendimus, o mieste gali tekti balsuoti už kitokius sprendimus. Čia etiniu požiūriu būtų iššūkių, nežinau, kaip sektųsi, bet gal bandyčiau suderinti”, – sakė pašnekovas.

Jeigu jis atsisakytų Klaipėdos miesto tarybos nario mandato, jis pereitų Eurelijui Žukauskui, kuris, beje, kaip ir šio sąrašo lyderis Arvydas Vaitkus, gyvena Klaipėdoje rajone, Žaliajame slėnyje.

A. Bogdanovas Valstybinės tarnybinės etikos komisijos sprendimu buvo pripažintas pažeidęs įstatymą, nes jo valdomos įmonės teikė derinti klausimus jam pavaldžiai Nacionalinei žemės tarnybai, vėliau jis ministro buvo nušalintas nuo žemėtvarkos klausimų. B. Markauskas pats pasitraukė iš žemės ūkio ministro posto dėl problemų, kilusių paaiškėjus, kad dirbo ne savo žemę. Tada viceministro pareigas paliko ir A. Bogdanovas.


  2019-04-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt