P0

Kriminalai ir nelaimės

Stos prieš teismą už didelio kiekio narkotikų platinimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-18


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai baigė dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl narkotikų platinimo dideliais kiekiais.

Bendradarbiaudami su kolegomis iš Telšių, teisėsaugininkai nustatė, kad uostamiestyje narkotinių medžiagų – kanapių, heroino bei kokaino platinimo tinklą organizavo 20-metis klaipėdietis ir 4 kartus už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimą teistas mažeikiškis.

Pastarieji pirmą kartą sulaikyti 2017 m. rugsėjį Telšių apskrities pareigūnų, pasitelkus „Aro“ kovotojus. Įtariamieji buvo suimti, tačiau vėliau paleisti už užstatus. Jiems buvo uždrausta bendrauti ir ieškoti tarpusavio ryšių, o mažeikiškis papildomai įpareigotas nepasišalinti iš gyvenamosios vietos.

2018 m. pradžioje uostamiesčio kriminalistai gavo duomenų, kad įtariamieji nenutraukė savo nusikalstamos veikos ir toliau dideliais kiekiais platino narkotikus Klaipėdoje. 2018 m. balandžio mėn. nakties metu pareigūnai vieno daugiabučio laiptinėje sulaikė heroino perpardavinėtoją ir atliko kratą jo ir jo bendrininko bute. Už pusvalandžio kitoje miesto dalyje buvo sulaikyti ir įtariamos nusikalstamos grupės lyderiai.

Kratų metu paimta daugiau kaip 1 kg įvairių kvaišalų, apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į daugiau nei 8 000 eurų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos.

Ikiteisminio tyrimo metu 20 000 eurų ir 6 000 eurų užstatus sumokėję įtariamieji pažeidė jiems paskirtų kardomųjų priemonių sąlygas, todėl jų sumokėti pinigai atiteks valstybei.

Iš viso baudžiamojon atsakomybėn patraukti septyni asmenys, keturi iš jų įtariama neteisėtai disponavo narkotinėmis medžiagomis dideliais ar labai dideliais kiekiais organizuotoje grupėje. Trys kaltinamieji suimti, kitiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Byla bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme, jame valstybinį kaltinimą palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.


2019-04-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt