P0

Regionas

Ragina nedeginti pernykštės žolės (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-19


Prieš didžiąsias metų šventes Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) apeliuoja į piliečių sąmoningumą ir kviečia gyventojus nedeginti pernykštės žolės.

Teigiama, jog dažniausiai nenušienautų pievų žolė deginama manant, kad taip bus patręšta dirva, tačiau tai tėra tik klaidingas mitas.

Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, sodybas, ūkinius pastatus, sukeldama gaisus ir padarydama didžius nuostolius patiems žolės degintojams. ŽŪM nuotr.

Įrodyta, kad žolės deginimas atneša didelių nuostolių dirvožemiui, turtui ir gamtai: nukenčia paviršinis humuso sluoksnis, augalai, jų sėklos, žūsta sudygusių sėklų daigai, pradedančių kaltis vertingų augalų ūgliai, vabzdžiai, ežiai, zuikiai, net perintys paukščiai. Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, sodybas, ūkinius pastatus, sukeldama gaisus ir padarydama didžius nuostolius patiems žolės degintojams.

Be to, deganti sausa pievos paklotė išskiria toksiškas dujas ir įvairias sveikatai kenksmingas kietąsias daleles, kurių sudėtyje yra suodžių, dervų, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų, kurios tiesiogiai kenkia sveikatai.

ŽŪM primena, kad gyventojams, deklaruojantiems pasėlius, būtina laikytis Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų, kaip nurodyta Tiesioginių išmokų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės taisyklėse. GAAB reikalavimas draudžia deginti žemės ūkio augalus bei jų ražienas, žolę ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose.

Pranešama, jog nesilaikantiems reikalavimų taikoma 5 proc. sankcija visai priskaičiuotai paramai.

Pastebėjus deginamą žolę, raginama nedelsiant apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


  2019-04-19

  Vienas komentaras apie “Ragina nedeginti pernykštės žolės”

  1. AvatarMiestietė (IP: 78.57.214.60)

   Kokių dar yra atsilikėlių kurie degina žolę. Reikėtų griežtesnių baudų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt