P0

Fotoreportažai, Miestas

Vėl nusidriekė Kryžiaus kelias (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-19


Didžiojo Penktadienio vakarą Klaipėdos gatvėmis nuo Kristaus Karaliaus iki Marijos Taikos Karalienės bažnyčios nusidriekė Kryžiaus kelias. Jo metu kryžių pakaitomis nešė miesto bendruomenės atstovai.

Nešant kryžių kartu buvo meldžiamasi už šeimas. Šių metų Kryžiaus kelio tekstas parengtas pagal popiežiaus Pranciškaus apaštališkąjį paraginimą „Amoris laetitia“ („Meilės džiaugsmas“).

Procesijai pasiekus Herkaus Manto gatvę, jai iš paskos nusidriekė ir autobusų bei tarp jų įsimaišiusių automobilių kolona.

Tokios procesijos vyksta daugelyje krikščioniškų šalių. Krikščionių religija sako, kad Didįjį penktadienį po to, kai Jeruzalės gatvėmis nešė kryžių, ant kurio buvo vėliau nukryžiuotas, mirė ir buvo palaidotas Kristus.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-04-19

  Vienas komentaras apie “Vėl nusidriekė Kryžiaus kelias”

  1. Sublūdo su tais kryžiais….
   Reikia pagonių tikėjimą atgaivinti! Bent prie gamtos ir pagal gamtą buvo. Tik su tais aukojimais šlykštu, bet dabar būtų galima simboliškai. Tai tikrasis lietuvių tikėjimas. Krikščionybę primetė per prievartą. Pagonių tikėjimas gražesnis. Toks tikras ir tyras gamtos garbinimas, kas ypač dabar aktualu. Metas atsigręžti į praeitį ir gamtą, kuriant ateitį.
   Tai būtų unikalu, kaip nauja atrakcija. (:

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt