P0

Mums rašo

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras įžengė į 20-uosius metus

Diana Stankaitienė, KSPC direktorė
2019-04-20


Daugiau nei 40 Klaipėdos miesto socialinės paramos centro darbuotojų šventė 19-tą gimtadienį keliaudami vingiuotais ir kalvotais Žemaitijos keliais, aplankydami jaukius Žemaitijos miestelius ir kitas šventas ir mielas vietas: Salantus, Žemaičių Kalvariją, Sedą, Renavo dvarą, Telšius, Tverus ir Lopaičių piliakalnį.

Visą dieną keliaudami autobusu, vaikščiodami, turėjome galimybę pažinti vienas kitą neformalioje bendrystėje, pasimelsti Salantų, Žemaičių Kalvarijos bažnyčiose ir Sedos Lurde, įkopti į Lopaičių piliakalnį. Žemaičių Kalvarijoje apsilankėme Šv. Juozapo globos namuose, kurie mums pasirodė ne tik jaukiai įrengti ir pritaikyti žmonėms su negalia, bet ir puoselėjantys kiekvieno, ten gyvenančio, gebėjimus. Ponia Ona Lidija dalijasi šiluma, tapydama neapsakomai spalvingus paveikslus.

Renavo dvaro kompleksas, priklausęs prancūzų dvarininkui Rene ir jo palikuonims, priėmė pakiliai nusiteikęs, nes šventė „Žibučių šventę”. Žibutės žydėjo ir skleidėsi visuose upės šlaituose ir miške, kuris saugo didingą 150 metų eglę. Renavo dvaro menėje klausėmės mūsų kolegės Larisos atliekamo Oginskio polonezo ir mintimis nusikėlėme į tuos įstabius laikus, kai čia gyvenę dvaro šeimininkai turėjo garbės priimti Oginskį.

Didinga istorija ir dabartis šalia. Dvare vyko net kelios parodos: palangiškio dailininko Vytauto Kuso akvarelės ir kitomis technikomis tapyti paveikslai visus stebino. Vytautą Kusą pažįstame jau daugiau nei 10 metų, nes mūsų Centre veikia nuolatinė jo paveikslų, padovanotų Centro įkurtuvių 2008 metais proga, paroda. Kalvystės darbai žavėjo lengvumu, pagonybės ir krikščionybės simbolių jungtimi.

Grįždami užsukome į Telšius ir trumpai pasivaikščiojome Masčio pakrantėmis. Navigacija paklaidino ir į Tverus beveik dvidešimt du kilometrus dardėjome žvyrkeliu.

Visus keliauninkus apakino Lopaičių piliakalnio didybė ir nuo jo atsiveriantis vaizdas, gyvybės šaltinis, ištekantis iš piliakalnio aukštumos. Įveikę piliakalnio laiptelius, atsigėrę šaltinio vandens, vaišinomės pyragais su troškintais kopūstais ir vištiena, kuriuos mums iškepė kavinė „Laineris”, įsikūrusi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pastate.

Grįžome į Klaipėdą sumažinę profesinio streso poveikį ir kupini gerų emocijų.

Dėkojame Klaipėdos autobusų parkui ir vairuotojui Kęstui už saugią kelionę ir gerą nuotaiką.


  2019-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt