P0

Politika, Svarbu

Europos Parlamento rinkimuose netrūksta klaipėdiečių

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-04-23


17 politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų, dalyvaujančių rinkimuose į Europos Parlamentą, atstovai antradienį ištraukė savo rinkimų numerius.

Vienuolikoje sąrašų  „Atvirai Klaipėdai” pavyko aptikti su uostamiesčiu susijusių asmenų.

Skelbiama, kad kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose iš viso įrašyta 312 politikų. Partijos kelia 238 kandidatus, komitetai – 74. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tarp Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų yra buvęs Klaipėdos miesto tarybos narys, Uosto direkcijai vadovavęs Sigitas Dobilinskas. Jis buvo ir šios partijos Klaipėdos savivaldos rinkimų sąraše. Su jūriniu sektoriumi susijęs asmuo yra ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. Tai – kapitonas Mindaugas Bastakis. Jis taip pat dalyvavo savivaldos rinkimuose, tačiau į miesto Tarybą nepateko.

Lietuvos centro partijos sąraše yra trys klaipėdiečiai: Seimo narys, Lietuvos prezidento rinkimuose taip pat dalyvaujantis Naglis Puteikis, jo žmona, Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė ir buvusios kadencijos Tarybos narys Alfonsas Vildžiūnas.

Rusų aljansas sudarė koaliciją su „Valdemaro Tomaševskio bloku” – Krikščioniškų šeimų sąjunga. Pačiame Rusų aljanso sąraše yra vien klaipėdiečiai: Seimo narė Irina Rozova, Tamara Lochankina, Tamara Šuklina, praėjusios kadencijos miesto Tarybos nariai Andrej Kugmerov, Vladimir Vlasov, buvęs Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas  Aleksandr Michailov.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ tarp kandidatų įrašė buvusį  Darbo partijos Seimo narį Raimundą Paliuką, o Lietuvos socialdemokratų darbo partija – ir dabar parlamente esančią Ireną Šiaulienę.

Visuomeninis rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“  sąraše yra meninkė Jurga Karčiauskaitė-Lago ir iš Klaipėdos kilęs politologas Dovilas Petkus. Su komitetu „Aušros Maldeikienės traukinys” kandidatuoja asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją” vadovė Alina Andronova.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) kandidatu kelia su komitetu „Vytautas Grubliauskas ir komanda” savivaldos rinkimuose dalyvavusį Gintautą Babravičių. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąraše yra šios partijos pirmininkas, Seimo narys Eugenijus Gentvilas. Tarp partijos „Tvarka ir teisingumas” kandidatų yra nesėkmingai į Klaipėdos mero postą kandidatavusi Lina Šukytė-Korsakė.

Sąrašuose yra ir keletas Vakarų Lietuvos atstovų. Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ kelia palangiškę Genoveitą Krasauskienę, o Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis neringiškį, šio miesto Tarybos narį Andrių Bagdoną ir Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė.

Šie rinkimai vyks gegužės 26 d.  Lietuva rinks 11 europarlamentarų.

Politinių jėgų eilė būsimame rinkimų biuletenyje:

1. Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas”

2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

3. Lietuvos žaliųjų partija

4. Lietuvos socialdemokratų partija

5. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

6. Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis”

7. Lietuvos centro partija

8. „Valdemaro Tomaševskio blokas” – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija

9. Darbo partija

10. Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje”

11. Lietuvos socialdemokratų darbo partija

12. Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę”

13. Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys”

14. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)

16. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

17. Partija Tvarka ir teisingumas.


  2019-04-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt