P0

Kultūra

Ir paskaita, ir Atvelykio šventė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-24


Šią savaitę Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius kviečia apsilankyti keliuose renginiuose.

Tęsiant paskaitų ciklą „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m?“ trečiadienį 17.30 val. istorikė doc. dr. Silva Pocytė (KU, BRIAI) skaitys paskaitą „Prūsijos lietuvių požiūris į Lietuvos kovas dėl Nepriklausomybės 1919-1920 m.”

Po Vokietijos pralaimėjimo Pirmajame pasauliniame kare Prūsijos lietuviai išgyvena tam tikrą nežinomybę, tačiau jie ganėtinai intensyviai seka lietuvių kovas už nepriklausomybę, ypač kovas su bolševikais.

Kodėl Prūsijos lietuviams tai buvo svarbu, ką 1919 m. pradžioje prie Telšių veikė savanoriai iš Klaipėdos krašto ir kodėl Tauragėje buvo suformuotas Prūsijos lietuviams skirtas Žemaičių batalionas? Į šiuos klausimus, pasitelkiant 1919-1920 m. Prūsijos lietuvių leistą spaudą, ir bus stengiamasi atsakyti paskaitoje. 

Šių susitikimų, kurie jau suplanuoti kiekvieną mėnesį iki pavasario, metu istorikai atskleis karių kasdienybės Nepriklausomybės karo metu aspektus, pristatys svarbiausias karines operacijas, apžvelgs Lietuvos visuomenės požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę ir vykstantį karą dėl jos.

Balandžio 28 d., sekmadienį, 13 – 15 val. Dienovidžio skvere veiks Klaipėdos etnokultūros centro organizuojamas „Amatininkų kiemas”. Tai vienas iš projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginių.

Šį kartą „Amatininkų kiemas“ siūlys veiklas, įtraukiančias jauniausią publiką – vaikus, jaunimą, mažylius auginančias šeimas.

Kultūros straipsnių vidus

Susirinkusieji galės pasimokyti, kaip susirišti pirmąją lėlytę, išskaptuoti žvejo laivelį, susipažins ir žais su senoviniais žaislais iš medžio, kaulo, tošies, skiaučių. Keramikos gerbėjai lipdys iš molio naminių gyvulėlių ir paukštelių figūrėles. Vyresni mokysis delmonų komponavimo paslapčių, kalvystės, išbandys klumpių drožimo amatą  bei sužinos, kuo išskirtinės Mažosios Lietuvos klumpės. Renginio data sutampa su Vaikų Velykėlėmis, tad koks Atvelykis be margučių! 

Tad tą pačią dieną 13 val. pradės ir tradicinė Vaikų Velykėlių (Atvelykio) šventė.

Joje be margučių ridenimo varžytuvių, tradicinių liaudies žaidimų, pavasariška nuotaika dalinsis Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus folkloro ansamblis „Kvėitys“, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė“,  Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos“, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Versmelė“ bei perkusijos būrelis, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai: „Kuršiukai“, „Alkiukai“. Šventės organizatoriai dėkoja iniciatyviai prisijungiančiam Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubui „Žuvėdra“.


  2019-04-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt