P0

Miestas

Oro užterštumas viršija rekordus (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-25


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad šią savaitę ir vėl uostamiestyje fiksuojama ženkliai padidėjusi oro tarša.

Ketvirtadienį oro užterštumas kietosiomis dalelėmis sumušė visus iki šiol žinomus rekordus:  Šilutės plente buvo užfiksuota 243 μg/m3 kietųjų dalelių  koncentracija, o miesto centre esančioje stotelėje- 165 μg/m.

Priminsime,  kad kietųjų dalelių ore vidutinė paros ribinė vertė yra 50 μg/m3 .   

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis daro įtaką sergamumo kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių ligomis didėjimui. Kietosios dalelės absorbuoja toksines medžiagas bei mikroorganizmus ir perneša juos į gilesnius kvėpavimo takus, o tai gali sukelti lėtinius apsinuodijimus, alergines organizmo reakcijas. Kietosios dalelės ir visi kiti aplinkos teršalai sukelia kvėpavimo organų ligas – bronchitus, bronchinės astmos priepuolius, plaučių ligas ir mirtis nuo šių ligų.

Esant oro užterštumui, patariama atsisakyti sportinių užsiėmimų, bėgiojimų ar vaikščiojimų lauke arba pagal galimybes riboti buvimo lauke laiką, atsisakyti intensyvesnio fizinio krūvio, vaikščioti atokiau nuo didžiųjų miesto gatvių.


2019-04-25

6 komentarai “Oro užterštumas viršija rekordus”

  1. Kur STT, kad vampyrai, Klaipėdos sav.ūkio dalyje viešuose pirkimuose nuperka; Debreceno fontano siurbliukas 6000€-neveikia, šiukšliadėžės po 600€ iš BIPOS, suoliukai po dviejų metų lentos pūva, iš kiemų į gatves tęsiasi purvas, šaligatviai ir takai CCCP laikų. Kur kontrolė?! O Tilžės g.idiotų projektas!!!

  2. Medžius iškirto, gatvių neplauna, žmonės sirgs, tegul kompensuoja gydymą pagal asmeninės atsakomybės įstatymą už viską ką pridirbo! Deja tokio įstatymo nėra… Todėl ir toliau dar ne tiek pridirbs homobetonikai spekuliatyviniais tikslais siekiantys sparčiai per betoninius projektus užsidirbti. Va ir pasekmės bus dar ne tokios…

  3. Šiaip tai brandesnė ir žinanti ko nori miesto visuomenė, ypač kultūrinis, meninis jos luobas ir jaunuomenė – tokioj situacijoj labai netruktų elegantišką spyrį į storą apsileidusios miesto administracijos šikną suorganizuoti. Flashmob’as kaip pilietinė akcija tų, kas ne vien niurzgia bet ir veikia – žmonės su laistytuvais ir kibirais visai linksmai susirinktų prie tilto, semtų vandenį iš upės ir nuplautų dar žiemines druskas bent nuo vienos gatvės. Žinoma, kad žurnalistai tokį dalyką tinkamai sutransliuotų taip, kad ne vien Lietuva sužinotų, koks miestas turi stebėtinai neįgalią ir abejingą administraciją, kuri pirmąsias laistymo mašinas ketina atsivežti tik pačioj vasaros pabaigoj-rudens pradžioj. Iki tol rysim dulkes. Vienas kitas plakatas vizualui pagyvint, press-release’as žiniasklaidai… Bet čia tikriausiai ne apie Klaipėdą … Tai va, kūrybiškasis ir aktyvus, visuomeniškas Klaipėdos jaunime – jeigu darytumėt, sekmadienį mielai prisijungčiau. Turiu kibirą ir virvės, pasemsiu kiek reiks 😉

  4. Kad ir kai kam labai nepatinka vos tik užsimeni apie buvusius laikus (greitai esi apkaltinamas ,jog ,,šlapiankės ” pasiilgai,kurios ir dabar pilnos parduotuvės),bet gatves LAISTYDAVO .Ką veikia dabartinė miesto valdžia su patyrusiu Meru priešakyje puikiai matome.Jeigu ir toliau bus toks ,, rūpestis ” gyventojais ,tai be respiratorių ar dujokaukių į lauką nebeišeisime.Kaip reikia NEMYLĖTI žmonių ,kad juos taip nuodyti ,o vėliau stebėtis , kodėl toks sergamumas ?!

  5. Gal valdžia vieną kartą gatves palaistys, bent kol medžiai sužaliuos ir lietus pralys? Gal vandens trūkumas?

    • Proto ir atsakomybės trūkumas, o abejingumo – perteklius. Bet keturi metai kadencijos valdininkans bus ramūs…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt