P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Prasidėjo kruizinis sezonas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-04-25


Ketvirtadienio rytą Klaipėdos kruizinių laivų terminale prisišvartavus 293,8 m ilgio kruiziniam laineriui „MSC Poesia” uostamiestyje prasidėjo kruizinis sezonas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmuoju laivu į Klaipėdos miestą atvyko 2613 svečių, tarp kurių 56 paaugliai, 78 vaikai ir net 33 kūdikiai. Tai Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Italijos, JAV, Meksikos, Japonijos ir kitų šalių piliečiai.

Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, šis laivas yra išskirtinis būtent tuo, kad beveik dešimtadalis jo keleivių yra vaikai ir jaunimas.

Ekskursijas pasirinkę laivo turistai lankysis Klaipėdoje, Palangoje, Kuršių Nerijoje, Šilutės regione bei Platelių šaltojo karo muziejuje.

Laivo įgulą sudaro 996 nariai. Tai pirmasis šio laivo vizitas mūsų uoste, todėl, laikantis tradicijų, laivo įgulai įteiktas Klaipėdos uosto ženklas.

„MSC Poesia” į Klaipėdą atplaukė iš Gdansko, o iš čia apie 16 val. išplauks į Latvijos sostinę Rygą.

Planuojama, jog 2019 metų sezoną Klaipėdos uoste lankysis 52 kruiziniai laivai, kuriais turėtų atvykti apie 75 tūkst. svečių.

„Tai mažiau nei pernai, bet kruizinėje laivyboje yra banguojantys laikotarpiai ir kitąmet jau laukiame 67 laivų. Be to, šiemet atplaukiantys laivai yra didesni. Atplauks ir dešimt iki šiol čia nesilankiusių laivų ir trys iki tol čia dar nesilankiusios kruizinės linijos. Greitai turbūt Klaipėda galės pasidžiaugti, kad visų pasaulyje esančių kruizinių linijų lavai atplaukia į mūsų uostą”, – sakė R. Savickienė.

Šiemet kruizinis sezonas baigsis spalio 7 d. 2020 metais, pagal ligšiolinę registraciją, pirmasis kruizinis laivas „Astoria” Klaipėdos uoste prisišvartuos kovo 31 dieną, o sezoną užbaigs laivas „Columbus” spalio 26 d.

Uosto direkcijos Tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier teigė, kad tendencija yra tokia, jog statomi vis didesni laivai, o Baltijos jūroje kasmet kruizinio turizmo sektorius auga apie 6 proc.


  2019-04-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt