P0

Kultūra

Šiemetinio džiazo festivalio simbolis – Tom Ibarra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-25


25-ojoKlaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai pristato dar vieną šiemetinės fiestos svečią – jauną, perspektyvų, ir talentingą kompozitorių bei gitaristą Tom Ibarra, kuri atvyks drauge su savo grupe.

„Tom Ibarra yra žavus ir gaivus šių metų festivalio siurprizas, jis kupinas jaunatviško entuziazmo, pozityvumo bei nenuginčijamo įgimto talento. Nors jam tik 19 metų, scenoje jis jau grojo kartu su tokiu džiazo veteranu kaip – Marcus Miller, jo gebėjimas virtuoziškai valdyti gitarą tiesiog gniaužia kvapą, o kiekviename kūrinyje jaučiamas savitas jaunojo muzikanto braižas kaip mat įtraukia į svajingą džiazo muzikos garsų sūkurį. Džiaugiamės ir esame dėkingi, kad šį koncertą globoja Prancūzų kultūros institutas“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Prancūzijoje gimęs Tom Ibarra meilę gitarai paveldėjo iš savo pirmojo mokytojo – senelio. Išmokęs džiazo ir bliuzo pagrindų, būdamas vos 11-os, jaunasis muzikantas ir pats ėmė kurti, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose jaunųjų talentų konkursuose bei festivaliuose, kuriuose buvo įvertintas aukščiausiais balais ir pelnė daugybę prizinių vietų.

Būdamas vos 15-os jis išleido savo debiutinį albumą „15“, buvo pakviestas kartu scenoje pasirodyti su tarptautiniu mastu pripažintais atlikėjais: Didier Lockwood, Sylvain Luc,Thomas Enhco, Richard Bona bei džiazo muzikos legenda – Marcus Miller.

2018 m. jaunasis kompozitorius išleido savo antrąjį puikiai autorių ir kūrėjų asociacijos įvertintą albumą „Sparkling“, kuris pateko į 2018-ųjų kovo mėnesio Prancūzijos „Jazz Magazine“ žurnalą bei atvėrė kelius į vietines ir Europos radijo stotis. Po tokio pasisekimo, Tom Ibarra su grupe leidosi į pirmąjį savo turą po Europą.

Tom Ibarra tapo pagrindiniu, menininko Algio Kriščiūno nutapytu 25-ojo festivalio simboliu.

Kultūros straipsnių vidus

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio 6-8 d. vyks Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami.


2019-04-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt