P0

Kultūra

Tyli Madrido nakties muzika

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-25


Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ balandžio 26 dieną, penktadienį, 18.30 valandą kviečia miestelėnus ir svečius paklausyti dar vienos Klaipėdos kamerinio orkestro programos  „Tyli Madrido nakties muzika“. Ją sudarė orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus ir su kolektyvu vėl koncertuosiantis ištikimas jo bičiulis Andresas Mustonenas.

Jau keletą metų šis pasaulyje pripažintas senosios muzikos specialistas, ilgametis ansamblio Hortus musicus meno vadovas, charizmatiškas smuikininkas ir dirigentas atvyksta į Klaipėdą ir rengia programas su mūsų orkestru. Kaip dirigentas A. Mustonenas bendradarbiavo su daugeliu svarbių kolektyvų, kaip Čaikovskio simfoninis, Maskvos valstybinis akademinis, Maskvos ir Sankt Peterburgo filharmonijų, Helsinkio miesto, Suomijos radijo, Ostrobotnijos kamerinis, Lietuvos, Estijos ir Latvijos nacionaliniai simfoniniai orkestrai, „Sinfonietta Rīga“, taip pat įvairiais Italijos, Vokietijos, Izraelio, Lenkijos, Turkijos, Baltarusijos, Armėnijos, Gruzijos, Brazilijos, Švedijos, Meksikos, Belgijos ir kitų šalių orkestrais.

Klaipėdos kamerinio orkestro ir A. Mustoneno kūrybinės partnerystės dėka jau suskambo didingi klasikos šedevrai, buvo išleista kompaktinė plokštelė su Wolfgango Amadeuso Mozarto kūriniais.

Šioje programoje bus įvairiausios muzikos: pradedant vokiečių baroko genijumi Johannu Sebastianu Bachu, italų klasicizmo atstovu Luigi Boccherini ir baigiant pripažintais šiuolaikiniais autoriais – gruzinu Giya Kancheli ir ukrainiečiu Valentinu  Silvestrovu.

V. Silvestrovo kūryba skambesių harmonijomis sietina su Johanno Sebastiano Bacho ir estų šiuolaikinės muzikos kūrėjo Arvo Pärto garsų pasauliais. Jo kūrybinis braižas artimas vakarietiško postmodernizmo krypčiai. „Nesukuriu nieko naujo. Mano muzika – tik aidas to, kas jau egzistuoja“, – yra sakęs kompozitorius.

Gruziniško folkloro įkvėpta G. Kancheli kūryba išsiskiria unikaliu koloritu ir pasaulėjauta. Tai liudys ir programoje skambėsiantis kūrinys „Valse Boston“. Jo muzikos judėjimas sukasi dramatiško valso žingsniu. Kūrinio solo partiją skambins Mikhailas Rudy (nuotr.).

Kultūros straipsnių vidus

Pasak M. Bačkaus, tai „legendinis pianistas, kuris pirmą kartą koncertuos Klaipėdoje. Mes plečiame scenos partnerių ratą ir norime klaipėdiečiams pristatyti geriausią pasaulinę muzikinę kultūrą“. Uzbekijoje gimęs Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos auklėtinis M. Rudy jau daugiau nei 4 dešimtmečius gyvena Prancūzijoje, groja ne tik klasiką, bet ir džiazą, rašo knygas, kuria televizijos laidas.


2019-04-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt