P0

Uostas ir jūra

Vietoje buvusios sporto salės – administracinis pastatas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-25


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta” (KN) pranešė, jog išsirinko naujo administracinio pastato projektuotojus. Bendrovės skelbtą konkursą laimėjo jungtinės veiklos partneriai UAB „Eksploit“ ir Latvijos bendrovė „Nams“, įsipareigoję darbus atlikti už 145 tūkst. eurų.

Planuojama, jog būsimas KN administracinis pastatas savo tūriu ir masteliu atkartos netoliese stovinčias cilindro formos naftos produktų talpyklas.

Planuojama, kad per maždaug metus bus paruoštas pastato projektas ir tuomet, įvertinus planuojamų statybos darbų kainą, bus sprendžiama dėl tolimesnio projekto vystymo.

Naująjį KN administracinį pastatą planuojama statyti rekonstruojant Burių g. esančią 1993 m. statybos sporto salę. Pastaroji buvo nupirkta iš miesto už 673 tūkst. eurų, nes patenka į suskystintųjų gamtinių dujų stoties apsauginę zoną ir negali būti „naudojamas sporto ar kitai visuomeninei veiklai”.

Pasak KN atstovų, administracinis pastatas, skirtas KN darbuotojams, šioje vietoje gali būti statomas, nes visi jie yra instruktuojami ir žino kaip elgtis incidentų ar avarijos atveju.

Žemė, kurioje stovi sporto salė, bei aplinkinė teritorija patenka į rezervinę uosto teritoriją bei priklauso valstybei. KN yra sudariusi šio žemės sklypo nuomos sutartį su Uosto direkcija.

Planuojama, jog būsimas KN administracinis pastatas savo tūriu ir masteliu atkartos netoliese stovinčias cilindro formos naftos produktų talpyklas. Greta apskritos formos keturių aukštų pastato bus projektuojama apie 150 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Maždaug 2.500 kv. m ploto pastate galės dirbti iki 150 žmonių.

Šiuo metu Klaipėdoje KN darbuotojai dirba dviejuose biuruose. Vienas jų įsikūręs Burių g. Melnragėje, šalia bendrovės valdomo Klaipėdos naftos terminalo, kitas administracines patalpas KN nuomoja Centrinio Klaipėdos terminalo administraciniame pastate.

„Dabartiniai mūsų pastatai Burių gatvėje yra seni ir nebeatitinka šiuolaikinių poreikių, be to, norėdami gerinti darbuotojų tarpusavio bendravimą, paprastinti ir bendradarbiavimo galimybes, ir įvairius administracinius procesus, siekiame, kad visi Klaipėdoje dirbantys darbuotojai turėtų galimybę dirbti po vienu stogu, senąsias patalpas pritaikant gamybinei veiklai“, – pranešime cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Anot jo, prieš priimant sprendimą statyti nuosavą biurą, buvo svarstytos kelios alternatyvos. Pirma jų – rekonstruoti ir plėsti senąjį administracinį pastatą Burių g., tačiau, atsižvelgus į tai, kad 1959 m. statyto pastato nusidėvėjimo koeficientas aukštas, jo restauravimas atmestas kaip neperspektyvus.

Taip pat nagrinėta galimybė išsinuomoti naują biuro pastatą Klaipėdoje. Šis pasirinkimas atmestas rinkoje neradus poreikius atitinkančio sprendinio bei įvertinus nuomos ir statybų alternatyvas ekonominiu požiūriu.

„Vertindami 25 metų laikotarpį lyginome patalpų, reikalingų KN darbuotojams, nuomos ir naujo pastato statybų alternatyvas bei jų grynąją dabartinę vertę. Atlikta analizė atskleidė, kad grynoji dabartinė vertė yra palankesnė statybų atveju. Statant nuosavą pastatą tikimasi metines veiklos sąnaudas sumažinti daugiau nei 6 kartus, lyginant su nuomos sprendiniu. Atsižvelgus į tai, buvo priimtas sprendimas statyti savo administracinį pastatą“, – teigia p. Jusius.

Pasak KN vadovo, nuosavo administracinio pastato statyba – ilgai diskutuotas ir analizuotas sprendimas. Prieš 1,5 metų KN buvo užsakiusi pastato statybos projekto priešprojektinių sprendinių galimybių studiją, kurioje nagrinėti trys architektūriniai variantai. Iš jų pasirinkta labiausiai priimtina architektūrinė koncepcija, kuria remiantis buvo skelbtas viešas konkursas teritorijų planavimui ir pastato projektavimo darbams. Jame iš viso dalyvavo šeši dalyviai, atitinkantys pirkimo sąlygose numatytus kriterijus, tarp kurių esą svarbiausi buvo paslaugų kaina ir projektuotojų kompetencija.

Kai bus paruoštas darbo projektas ir įvertinta, ar statybos kaina yra priimtina, KN planuoja skelbti statybų rangovo ar vystytojo konkursą. Bus siekiama rasti vystytoją, kuris pastatytų pastatą ir jį bendrovei išnuomotų.

Valstybė valdo 72,32 proc. KN akcijų.


  2019-04-25

  Vienas komentaras apie “Vietoje buvusios sporto salės – administracinis pastatas”

  1. AvatarKeista (IP: 86.100.146.221)

   Sporto salė priklausiusi Klaipėdos naftai, savivaldybei buvo atiduota už dyką, o dabar nupirkta iš savivaldybės už 673 tūkst. EUR, va čia tai valstybinės įmonės biznis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt