P0

Uostas ir jūra

Uoste treniruosis kariškiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-26


Ketvirtadienį Karo ir kruizinių laivų terminale Klaipėdoje pradėjo kurtis kariai, dalyvaujantys uosto apsaugos pratybose, kurių tikslas – vykdyti uosto apsaugos užduotis. Teigiama, kad šie mokymai netrukdys įprastai uosto rutinai, civiliams gyventojams ar turistams.

Pratybų metu Klaipėdos uoste prisišvartuos apie 15 užsienio karo laivų iš Danijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos ir Prancūzijos, Lietuva taip pat skirs savo pajėgumus.

Terminale jau įsikūrė penkių konteinerių modulis, pademonstruosiantis uosto apsaugos pajėgumą. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos kartu su NATO jūrinių operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centru, jose dalyvauja Vokietijos Karinių jūrų pajėgų bataliono kariai ir Bundesvero tyrimų institutas.

Uosto vidus kompas

„Uosto apsaugos moduliai turi savo sensorius, galinčius aptikti narus, mobilius radarus, elektrooptines priemones, kitus sensorius bei valdymo ir vadovavimo sistemą. Šie moduliai gali būti dislokuoti laivuose, bet kuriame uoste, tiek draugiškame uoste, tiek uoste be infrastruktūros. Pratybų metu bus treniruojami KJP kariai koordinuoti sąjungininku atvykimą, kovoti su grėsmėmis iš oro (bepiločiais), iš vandens ir sausumos. Taip pat KJP kariai užtikrins NATO Greitojo reagavimo minų medžiojimo junginio apsaugą operacijos „Open Spirit“ („Atvira Dvasia“) metu, grupei lankantis Klaipėdoje“, – pranešime spaudai cituojamas kmdr. Tadas Jablonskis.

Operacija susidės iš 6 etapų. Pirmuose trijuose vyks pasirengimas uosto valdymo perėmimui konkrečiuose rajonuose. Nuo balandžio 27 dienos modulis veiks savarankiškai ir vykdys uosto apsaugos funkciją Karo ir kruizinių laivų terminale. Iki gegužės 1 dienos vyks jūrų pajėgų karių treniravimas. Gegužės 2 dieną prasidės pasirengimas „Open Spirit“ dalyvių sutikimui. Uosto apsaugos pratybos pasibaigs gegužės 14 dieną – svečių dieną.


2019-04-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt