P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Ieško, kas prie tvoros paliko naujagimį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-27


Klaipėdos policija šeštadienį 9.47 val. gavo pranešimą, jog Žardininkų g. prie vaikų darželio tvoros ant žemės yra padėtas į antklodę suvyniotas kūdikis.

Kūdikis, suvyniotas į antklodę, rastas prie Žardininkų g. esančio vaikų darželio tvoros. Palmiros Mart nuotr.

„Apie radinį policijai pranešė Bendrasis pagalbos centras, kuriam paskambino kūdikį radę praeiviai”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Andromeda Grauslienė.

Jos teigimu, iš pažiūros ką tik gimęs berniukas buvo gyvas, jis perduotas medikų globai.

Dėl įvykio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už palikimą be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Už tai numatomi viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Pareigūnai prašo atsiliepti asmenis, galbūt turinčius informacijos ar ką nors mačiusius – galbūt pažįstate moterį, šiuo metu pagimdžiusią vaikelį, tačiau jo nebeturinčią.

Bet ką žinančius apie naujagimio gimimo ir palikimo aplinkybes prašoma skambinti Bendrajam pagalbos centrui trumpuoju telefonu 112.

Policija taip pat dalinasi rankšluosčio, į kurį buvo suvyniotas naujagimis, nuotrauka.

„Lietuvos ryto” televizijai Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis sakė, jog rastas kūdikis – silpnas, nukraujavęs ir sušalęs. Jis gydomas Reanimacijos skyriuje.

Tai ne pirmas šį mėnesį uostamiestį sukrėtęs įvykis, susijęs su naujagimiais: prieš pora savaičių Klaipėdoje gimusios naujagimės kraujyje rasta 4 prom. alkoholio. Šiuo metu mergytė jau sveiksta, ji gydoma Vaikų ligoninėje. Dėl kūdikio apnuodijimo alkoholiu prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Praėjusią savaitę į Klaipėdos universitetinę ligoninę iš Tauragės atvežta visiškai girta 45 metų gimdyvė. Ji kūdikį pagimdė jau Kauno klinikose. Naujagimio kraujyje, kaip pranešta, alkoholio nerasta.


  2019-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt