P0

Miestas

Būti Klaipėdos vyriausiuoju prokuroru nori 4 kandidatai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-29


Praėjusią savaitę baigėsi terminas, kai dar galima buvo pateikti dokumentus dalyvauti atrankoje į Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas. Pirmadienį paaiškėjo, kas pretenduoja vadovauti uostamiesčio prokuratūrai.

Iš keturių kandidatų trys – šiuo metu Klaipėdoje prokurorais dirbantys asmenys. Tai Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai Saulius Galminas ir Vaida Pužauskienė bei Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žilvinas Šiurna.

Ketvirtasis kandidatas – vilnietis. Vilius Paulauskas darbuojasi Vilniaus apylinkės prokuratūroje, jis yra buvusio pirmojo Nepriklausomos Lietuvos prokuroro, vėliau tapusio politiku, Artūro Paulausko sūnus. Beje, vilnietis jau antrą kartą pretenduoja užimti vadovaujančias pareigas uostamiestyje.

Šiuo metu laikinai Klaipėdos apylinkės vyriausiojo prokuroro pareigas einantis Juozas Sykas, kaip paaiškėjo, atrankoje nedalyvauja.

Kada vyks vyriausiųjų prokurorų Atrankos komisijos posėdis – neskelbiama.

Susipažinęs su komisijos išvada bei rekomendacija, vyriausiąjį prokurorą į pareigas skiria generalinis prokuroras. Neretais atvejais generalinis prokuroras pasirenka ne aukščiausiu komisijos balu įvertintą asmenį, o vieną iš kelių jos rekomenduotų.

Taip atsitiko ir skiriant Klaipėdos apygardos vyriausiąjį prokurorą, kai vietoj aukščiausiu balu įvertinto Simono Minkevičiaus, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirinko antroje vietoje pagal balus likusią buvusią Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiąją prokurorę Dalią Pocienę. Tiesa, šių kandidatų įvertinimas skyrėsi labai nežymiai.

D. Pocienei tapus Klaipėdos apygardos vyriausiąja prokurore, atsilaisvino jos vieta, kurią užimti dabar pretenduoja minėtieji keturi kandidatai.


2019-04-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt