P0

Svarbu, Verslas

Gyvatuko dantys gerokai atšipo

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-04-30


Nuo gegužės klaipėdiečiai ir gargždiškiai, besinaudojantys centralizuotai tiekiamos šilumos paslauga, už voniose esančio gyvatuko skleidžiamą šilumą ir karštą vandenį mokės beveik penktadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

Palmiros Mart nuotr.

Tokią tendenciją nulėmė nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG), kurie Klaipėdoje užtikrina visą šilumos poreikį nešildymo sezono metu, kainų politika. Konkurencija tarp jų šįkart buvo tokia nuožmi, kad kai kurie liko už borto net ir pasiūlę beveik perpus pigesnę šilumą nei prieš metus.

AB „Klaipėdos energijos” valdyba nustatė,  kad gegužę už gyvatukui ir karštam vandeniui sunaudotą šilumos energiją teks mokėti 3,24 ct/kWh be PVM. Praėjusių metų gegužę tarifas buvo 3,97 ct/kWh – 18,38 proc. didesnis.

Gegužę „Klaipėdos energija” šilumą pirks tik iš dviejų NŠG –  „Klaipėdos baldų”, paprašiusių 0,49 ct/kWh, ir daugiau nei 92 proc. jos patieksiančios UAB „Fortum Klaipėda” (0,77 ct). Jų tarifai yra apie ketvirtadaliu mažesni nei pernykščiai.

Kiti keturi NŠG liko už borto – jų šiluma nebus superkama, nors, pavyzdžiui, „Klaipėdos mediena” pasiūlė identišką kainą kaip „Fortum Klaipėda”, o likusiųjų trijų buvo vos 0,02-0,05 cento brangesnė. Beje, dvi iš šių bendrovių – „Home group” ir „Pramonės energija” – savo šilumos kainą buvo sumažinusios vos ne perpus lyginat su praėjusių metų geguže.

Pati „Klaipėdos energija” šilumą, kuri būtų pagaminama trijuose jos biokuro katiluose, buvo įkainojusi nuo 1,85 iki 2,95 ct/kWh. Pernai ji buvo 1,94 ct (tuomet dar buvo tik du katilai, bet irgi nė vienas nedirbo).

Beje, šiaurinės miesto dalies (nuo Kauno gatvės) gyventojai gegužę šiek tiek mažiau pinigų išleis ir dėl to, kad 6-11 dienomis vykdant šilumos trasų kasmetinius patikrinimus bus atliekami hidrauliniai bandymai. Žinia, jų metu bent kelioms dienomis nutraukiamas šilumos tiekimas. O daugiabučiai, į kuriuos vedančiose trasose aptinkami gedimai, be šilumos ir karštos vandens turi verstis ir ilgiau.

Verslo straipsnių visus kompas

Hidraulinių bandymų metu vartotojams rekomenduojama užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.


  2019-04-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt