P0

Fotoreportažai, Švietimas

Jūrų keliais keliaus 240 moksleivių (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-02


Ketvirtadienio rytą Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) jau vienuoliktą kartą startavo respublikinis konkursas moksleiviams „Jūrų keliais”. Šįkart į tokią kelionę susiruošė apie 240 moksleivių iš visos Lietuvos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmojoje konkurso dalyje ketvirtadienį išskirtinai jūrinėse rungtyse savo jėgas išbando 12 iš įvairių šalies kampelių suvažiavusių mokinių: Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Birštono, Joniškio Aušros, Kalvarijos, Kelmės Jono Graičiūno, Mažeikių Merkelio Račkausko, Tauragės Versmės, Sedos Vytauto Mačernio, Šiaulių Didžvario, Šilutės Vydūno, Viduklės Simono Stanevičiaus ir Utenos Dauniškio gimnazijų komandos.

Penktadienį varžysis 12-os Klaipėdos gimnazijų komandos.

Švietimo vidus

Jos atliks užduotis navigaciniame treniruoklyje, baseine, gesins gaisrą, temps virves, taip pat turės įveikti jūrinių signalinių vėliavų rebusą, suteikti pirmosios medicinos pagalbos užduotis.

Dviem pirmąsias vietas užėmusioms komandoms kompanija „DFDS Seaways” padovanos keliones keltu į Karlshamną (Švedija). Tačiau, kaip sakė LAJM Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėja dr. Genutė Kalvaitienė, pralaimėjusiųjų čia nėra – visi išvažiuoja su rėmėjų prizais.

„Ar tai daug ar mažai vienuolika metų? Tie, kurie prieš vienuolika metų stovėjo čia, jau baigė aukštąjį mokslą, kai kurie – mūsų mokyklą ir sėkmingai daro jūrinę karjerą. Kai kurie iš jų tapo vyr. mechanikais, vyr. kapitonų padėjėjais, greit bus ir kapitonais”, – sveikindamas dalyvius sakė LAJM vadovas prof. Viktoras Senčila.

Dalyvius savo melodijomis sveikino ir Lietuvos karinių pajėgų orkestras.

Pirmosios dienos nugalėtojais, vyksiančiais keltu į Švediją, tapo Tauragės Versmės gimnazijos moksleiviai.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-05-02

  Vienas komentaras apie “Jūrų keliais keliaus 240 moksleivių”

  1. Avataratsiliepimas (IP: 193.219.187.34)

   Kai taip gera ir taip smagu – sunku ir komentuoti. Ačiū už galimybę moksleiviams patirti tikras rungtis, už prizus, dovanas, nuotaiką!!!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt