P0

Kultūra

Pristatys Algimanto Švėgždos „Laimės šulinį“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-02


Gegužės 21-ąją, 17.30 val., Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakultete vyks šios mokslo įstaigos garbės profesoriaus dailininko Algimanto Švėgždos (1941–1996) kūrybos albumo „Laimės šulinys“ (VDA leidykla) pristatymas.

Pasveikinimas M. K. Čiurlioniui. 1975. Drobė, aliejus, tempera, 130 × 130

Renginyje dalyvaus albumo sudarytoja ir tekstų autorė menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Pristatymą modernuos LDM Klaipėdos m. P. Domšaičio galerijos vedėja, VDA Klaipėdos fakulteto dėstytoja dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė.

„Nebuvo ir manau, kad nebus dosnesnio, labiau mylinčio tėvynę Lietuvą dailininko kaip Algimantas Švėgžda. Jis padovanojo savo kūrybą iš širdies, geriausius kūrinius, o ne tuos, kurie atliko ir nebuvo kur saugoti ar nebuvo parduoti, kaip neretai nutinka mūsų laikais. Algimantas Švėgžda savo meilę tėvynei išreiškė testamentu 1996 metais, sunkiai sirgdamas, bet tvarkingai darydamas  sąrašus ir apgalvodamas, kas kuriam muziejui teks. Visą savo vokiškojo periodo kūrybą nuo 1980 metų dailininkas padovanojo įvairių mūsų šalies miestų  muziejams – Lietuvos dailės muziejui Vilniuje, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui Kaune, Vilniaus dailės akademijos muziejui, Šiaulių „Aušros“ ir Telšių „Alkos“ muziejams. Turėjome Adolfo Ramanausko – Vanago metus, turime – Vaižganto. Galėtume turėti ir 2021 metus  – Algimanto Švėgždos metus”, – sako R. Rachlevičiūtė.

Renginys atviras visuomenei.


  2019-05-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt