P0

Kultūra

Tapkite Baltijos kelio 30-mečio parodos dalimi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-02


Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, norėdamas paminėti Baltijos kelio 30-metį, rengia kilnojamą parodą „Klaipėdiečiai Baltijos kelyje“.

Ta proga išskirtinėje vienybės akcijoje dalyvavusieji uostamiesčio gyventojai kviečiami prisidėti prie jos kūrimo pasidalinant savo turimomis šių įsimintinų akimirkų fotografijomis. Muziejininkai mielai priimtų tiek nuskenuotas nuotraukas (nurodyti autorių bei kas užfiksuota), tiek galėtų patys tai padaryti. Parodos atidarymas numatomas rugpjūčio 23 d. prie paminklo „Arka“.

Klaipėdiečiai Baltijos kelyje. Antano Stanevičiaus nuotr.

Nuotraukas galima siųsti el. p. istorikai@mlimuziejus.lt arba susisiekti telefonu (8 46) 21 95 82 (kontaktinis asmuo – muziejininkas istorikas Saulius Karalius).

1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, nulėmusio Baltijos šalių nepriklausomybės praradimą, metines, apie 2–2,5 mln. žmonių grandinė nusitiesė nuo Vilniaus, Rygos iki Talino. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami jas nuo Sovietų Sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais.

Baltijos kelias parodė, kad nepriklausomybės siekia ne tik tautiniai judėjimai – Sąjūdis, Liaudies frontai, bet visos minėtos tautos ir jos pasirinko ne prievartinį, o teisinį parlamentinį išsivadavimo kelią. Spėjama, kad Baltijos kelyje stovėjo apie 1 mln. žmonių iš Lietuvos, tarp jų – ir klaipėdiečiai.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-05-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt