P0

Kriminalai ir nelaimės

Lietuvoje neteisėtai pardavė 600 automobilių iš JAV

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-06


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba praneša baigusi ikiteisminį tyrimą dėl klaipėdiečio, kuris, gyvendamas Anglijoje, Lietuvoje neteisėtai pardavė 600 iš Jungtinių Amerikos Valstijų atgabentų automobilių ir taip nuslėpė dalį privalomų sumokėti mokesčių.

Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija. Iš jos gauta duomenų, kad klaipėdietis Jungtinėje Karalystėje buvo registruotos bendrovės atstovas, tačiau šios įmonės nebuvo įregistravęs Lietuvoje mokesčių mokėtojų registre.

Po eismo įvykių apgadintus automobilius JAV aukcionuose įsigydavo bendrovės, iš kurių, kaip įtariama, klaipėdietis perpirkdavo transporto priemones.

Klaipėdietis automobilius įsigydavo Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės vardu, tačiau slėpdamas transporto priemonių prekybos mastą su uostamiestyje registruota bendrove sudarė tarpininkavimo sutartį. Remiantis ja, Klaipėdos bendrovės vardu buvo parduodami automobiliai tiek Lietuvos gyventojams, tiek įmonėms. Šios bendrovės vardu su pirkėjais buvo sudaromos pirkimo–pardavimo sutartys ir iš jų paimami pinigai už parduodamas transporto priemones.

Skaičiuojama, kad 2014–2017 metais, sumaniai pasinaudojęs uostamiesčio bendrovės tarpininkavimo paslaugomis, klaipėdietis pardavė 600 automobilių. Nuo mokesčių administratoriaus faktiškai nuslėpęs informaciją apie vykdomą veiklą, gavo daugiau kaip 720 tūkst. eurų neteisėtų pajamų.

Pranešama, kad baudžiamosios bylos medžiaga dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla baigta baudžiamuoju įsakymu ir perduota sprendimo priėmimui Klaipėdos apylinkės teismui.


  2019-05-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt