Klaipėdietė žurnalistė – Nacionalinio diktanto nugalėtoja

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-05-07

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pasveikino ir apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus, tarp kurių – ir Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistė Virginija Kesminė. Ji tapo nugalėtoja suaugusiųjų kategorijoje.

Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotr.

„Mūsų kalba nuolat vystėsi kartu su mumis, ji gyva ir todėl mums tokia svarbi, nes atspindi mūsų esmę, tapatybę, turinį ir skirtingumą. Jai reikia pajautimo ir meilės, o sūs su savimi atsinešate kalbos turtingumą ir gebėjimą ją vartoti tokioje globalioje aplinkoje, kai viskas aplinkui dideliu tempu juda ir keičiasi“, – apdovanojimo ceremonijos metu sakė prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad didžiuojasi Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojais – visais, kurie rūpinasi gimtąja kalba, jaučia jos unikalumą, ir būtent todėl ji išlieka tokia nuostabi ir ypatinga.

Kaip ir kasmet konkurso dalyviai varžėsi trijose kategorijose – raštingiausio suaugusiojo, mokinio ir užsienio lietuvio.

Jau dvyliktą kartą organizuojamame Nacionalinio diktanto konkurse dalyvavo dvidešimt penki tūkstančiai dalyvių, tarp kurių buvo daug moksleivių, taip pat ir užsienyje gyvenančių lietuvių. Tradiciškai diktantas buvo rašomas mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse, įmonėse ir organizacijose.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Štai kur klausimas*

Spygliui, pamačiusiam operatyvinę nuotrauką iš mero prieangio, kuris, beje, dabar yra užrakintas bei nepasiekiamas ne tik eiliniam klaipėdiečiui, bet ir ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Nuomonės

Ne tik apie litvinizmą

Ar pamenate, kas laimėjo Saulės mūšį 1236 metais? Jei pamiršote, apie tai jums primins Lenkijoje registruotas baltarusių informacinis portalas Chartija ...
2024-03-23
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Vietos laikraščiams - solidi savivaldybės injekcija

133 100 eurų – tokią sumą per metus vietos dienraščiams užsimojo sumokėti Klaipėdos miesto savivaldybė ir paskelbė viešojo pirkimo konkursą, kurio ...
2024-02-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This