Regionas

„Brydės“ pasakos apie Žemaitijos dvarų didikus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-08


Kuriame Lietuvos dvare – Rietavo ar Kretingos – susiformavo muzikavimo tradicijos? Kuriame iš jų anksčiausiai sužibo elektra? Kunigaikščiai Oginskiai, o gal grafai Tiškevičiai pirmieji susirūpino žemaitukų žirgų veislės išsaugojimu? Apie dviejų didikų Bogdano Oginskio ir Juozapo Tiškevičiaus inovacijas, diegtas Kretingos ir Rietavo dvaruose bei į Lietuvą atvežtą Italijos renesanso kultūrą bus pasakojama istorinės dokumentikos laidoje „Brydės“ gegužės 11 d., šeštadienį, 10 val. per BTV televiziją.

Rietavo dvaro parkas

Anot pranešimo, istorikai, tyrinėdami LDK didikų gyvenimą, iki dabar neturi vieningos nuomonės dėl technikos naujovių dvaruose.

„Didikai tarpusavyje bendraudavo, svečiuodavosi vieni kitų dvaruose, o per bendravimą vyko ir savotiškas rungtyniavimas, kuriame dvare pirmiau naujovės bus įdiegtos“, – laidoje „Brydės“ pasakos Oginskių kultūros istorijos muziejininkas Vytautas Rutkauskas.

Rietavas.

Apie Palangos kurorto įkūrėjo, pramonės įmonių Lietuvoje pradininko, Kretingos grafo Juozapo Tiškevičiaus asmenybę, įnoringą charakterį atskleis palaikus tyrinėję VU antropologai. Garsių didikų pora – Juozapas ir Sofija Tiškevičiai vėl prisiminti suradus paslėptus sarkofagus su jų palaikais.

Kretingos dvaras iš paukščio skrydžio.

„Mes anksčiau nežinojome tikslios Juozapo tuoktuvių su Sofija Horvataite datos. Radus įkapių žiedą su išgraviruota data – ši paslaptis ir daug kitų, patyrinėjus įkapes, atskleistos”, – pasakos Kretingos muziejaus istorikas Julius Kanarskas, pristatydamas grafą Tiškevičių kaip daugialypę asmenybę.

Laidos metu bus galima sužinoti ir apie Italijos architektūrą, atkurtą rožių promenadą, kunigaikščių patiekalų receptus. Ji bus kartoja gegužės 12 d., sekmadienį, 10 val. per INFO TV televiziją, o vėliau bus galima rasti lnk.lt mediatekoje.


  2019-05-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt