P0

Kultūra

Džiazo festivalio scenoje – žymusis Lenkijos bosistas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-08


25-ojo Klaipėdos pilies džiazo organizatoriai praneša, kad šiemet scenoje bus galima išvysti ir bosinės gitaros virtuozą – Wojtek Pilichowski.

„Nuoširdus, tikras ir originalų muzikos skambesį turintis Wojtek Pilichowski yra vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionierių. Labai svarbu ir tai, kad kartu su savo muzika jis neša stiprią žinutę, kviečiančią kiekvieną įsiklausyti į save, nusimesti netikrumo kaukes ir tiesiog būti savimi. Neblėstančia energija pulsuojantis atlikėjas yra linkęs eksperimentuoti, itin kūrybiškai žvelgti į kiekvieną savo pasirodymą, todėl tiesiog nekantraujame, kol galėsime jį išvysti festivalio scenoje“, – pranešime cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Iš Lenkijos kilusio Wojtek Pilichowski bosinės gitaros kelionė prasidėjo, kai jam buvo vos 14 metų. Mamos ir senelio į muzikinį kelią pastūmėtas atlikėjas tuomet pradėjo lankyti muzikos mokyklą, klausė ir grojo įvairių žanrų muziką bei tokiu būdu ieškojo savęs. Atlikėjas pripažino, kad nors mokyklos mokytojai buvo profesionalai, tačiau tikraisiais jo mentoriais ir įkvėpėjais, visiškai pakeitusiais požiūrį į muziką, tuo metu tapo žymieji Marcus Miller, Stanley Clarke, Sting, Mark King, Pino Palladino ir John Patitucci.

Šiandien Wojtek Pilichowski save gali vadinti ne tik kompozitoriumi, bosinės gitaros virtuozu, prodiuseriu, dešimčių įvairių apdovanojimų savininku, bet ir kelių muzikos vadovėlių autoriumi, specialių meistriškumo stovyklų, seminarų ir pamokų iniciatoriumi bei dėstytoju. Taip pat daug apie muzikanto įvairiapusišką profesionalumą pasako iškalbinga jo biografija, kurioje – 16 solinių ir daugiau nei 200 kartu su kitais žymiais atlikėjais įrašytų albumų, parduotų daugiau nei 6 mln. kopijų tiražu.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks birželio 6-8 d. Kruizinių laivų terminale.


Kultūros straipsnių vidus

2019-05-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt