P0

Regionas

Sodininkų keliams pinigų nereikia?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-08


Susisiekimo ministerija praneša, jog ne visos didžiųjų miestų savivaldybės suskubo pasinaudoti pirmą kartą ministerijos suteikta galimybe gauti lėšų sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms tvarkyti.

Tam šiemet numatoma paskirstyti 3,76 mln. eurų iš rezervinės Kelių priežiūros ir plėtros programos, tačiau esą dėl savivaldybių pasyvumo apie milijonas eurų liko nepaskirstytas.

Pranešama, jog iš didžiųjų miestų finansavimo paraiškas pateikė tik Vilniaus ir Šiaulių miestų savivaldybės, o iš Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio miestų paraiškų negauta.

Didžiausi šalia uostamiesčio esantys Dituvos sodai priklauso ne Klaipėdos miestui, o Klaipėdos rajonui. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpiu nemaža mėgėjų sodų teritorijų tapo gyvenamųjų namų kvartalais, kuriems svarbus geras susisiekimas, kokybiškos gatvės. Numatydami rezervines lėšas sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms siekėme padėti savivaldybėms spręsti sodininkų bendrijų susisiekimo problemas. Gaila, kad savivaldybės gana vangiai teikė paraiškas ir finansavimo galimybe šiemet panoro pasinaudoti tik 27 iš 60 šalies savivaldybių“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Rezervinės lėšos teks 27-ioms prašymus pateikusioms savivaldybėms, ketinančioms inventorizuoti, taisyti (remontuoti) ar rekonstruoti savo valdomus vietinės reikšmės kelius mėgėjų sodų teritorijose. Šiam tikslui lėšų gauna savivaldybės, pačios skiriančios nuo 30 iki 50 proc. nuosavų lėšų.

Kartu teigiama, jog prašymus dėl finansavimo sodininkų bendrijų keliams aktyviausiai teikė Klaipėdos apskrities (5 savivaldybės), taip pat Šiaulių ir Vilniaus apskritys (po 4 savivaldybes).


  2019-05-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt