Politika

Balsuojama ir laivuose

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-09


Prasidėjus išankstiniam balsavimui prezidento ir dviejų referendumų rinkimuose, balsavimas vyksta ne tik savivaldybėse, bet ir laivuose.

Teisę balsuoti turi laivų įgulos, plaukiojančios su Lietuvos vėliava, kurių kapitonas yra Lietuvos Respublikos pilietis ir kuriuose yra ne mažiau 5 asmenų, turinčių balsavimo teisę.

Pasak Jūreivių rinkimų apylinkės pirmininko Adomo Usenavičiaus, šiuo metu balsavimui rinkimuose yra užregistruoti 252 rinkėjai, esantys 17-oje laivų.

„Rinkėjų ir laivų skaičius dar gali keistis, nes rinkimai laivuose vyks iki gegužės 12 dienos ryto, priklausomai nuo to, kurioje laiko juostoje yra laivas”, – paaiškino rinkimų apylinkės pirmininkas. Tačiau nepriklausomai nuo to, kur laivas bebūtų, visos laivų įgulos priklauso vienai – Jūreivių rinkimų apylinkei, registruotai Klaipėdos uosto direkcijos adresu.

Bendravimas tarp laivų įgulų ir rinkimų apylinkės vyksta elektroniniu būdu – įguloms yra išsiųsti nuskanuoti rinkimų biuleteniai ir kiti būtini dokumentai. Vietoje atspausdinti rinkimų biuleteniai privalo būti dar pažymėti ir laivo antspaudu.

„Kiekviename laive yra sudaroma ne mažesnė kaip 3 asmenų balsavimo komisija, kuri ir organizuoja rinkimus. Paskirtu laiku suklijuojama balsadėžė, balsuojantieji pasirašo rinkėjų sąraše, gauna biuletenius ir balsuoja”, – balsavimo laive procesą aiškino A. Usenavičius.

Suskaičiavusi rinkimų biuletenius, rinkimų komisija užpildo 3 elektroniniu paštu atsiųstus protokolus, kuriuos kartu su rinkėjų pasirašytais sąrašais vėl el. paštu atsiunčia Jūreivių rinkimų apylinkei.

Iš visų balsavusių laivų gauti balsavimo dokumentai rinkimų dieną, gegužės 12-ąją, bus išsiųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Pranešama, jog trečiadienį jau sėkmingai balsavo laivo „Klaipėda” įgula (nuotr.).


2019-05-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt