P0

Uostas ir jūra

Darbuotojai tapo „Klaipėdos naftos“ akcininkais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-09


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) panešė, kad 357 jos darbuotojai tapo įmonės akcininkais – jiems suteikta akcijų dalis siekia apie 0,2 proc. visų KN akcijų kiekio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Teigiama, kad KN yra pirmoji valstybės valdoma įmonė šalyje savo darbuotojams dalį premijos išmokėjusi bendrovės akcijomis.

KN akcijomis darbuotojams išmokama iki 50 proc. skiriamos metinės premijos už 2018 metų rezultatus. Šiuo sprendimu įmonė siekia didinti darbuotojų įsitraukimą siekti ilgalaikių organizacijos tikslų ir skatinti atsakomybę už bendrus veiklos rezultatus.

„Ieškodami sprendimų darbuotojų motyvacijai ir įsitraukimui didinti lygiuojamės su lyderiaujančiomis bendrovėmis, stebime tarptautines geriausias praktikas. Priėmę sprendimą skirti akcijų darbuotojams siekiame, kad darbuotojai jaustųsi tikrais įmonės šeimininkais, prisidedančiais prie ilgalaikės organizacijos sėkmės“, – pranešime spaudai cituojamas KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius.

Šiemet KN darbuotojai dalį metinės premijos galėjo nukreipti ir ilgalaikiam kaupimui – į trečios pakopos pensijų fondus. Be to, jau ne vienerius metus visi KN darbuotojai draudžiami papildomu sveikatos draudimu.

KN akcijų suteikimo taisyklės buvo patvirtintos visuotiniame akcininkų susirinkime, vykusiame pernai lapkritį. Ilgametei programai įgyvendinti formuojamas rezervas savoms akcijoms iš nepaskirstytojo pelno, kuris negali viršyti  1,5% nuo bendrovės kapitalizacijos. Rezervo dydis siejamas su vidutiniais ir ilgalaikiais įmonės tikslais  bei personalo politika.

Pagal bendrovės atlygio gaires metinės premijos bendrovės darbuotojams yra skiriamos tuomet, kai bendrovė pasiekia išsikeltus verslo tikslus, o premijos dydis skiriamas atsižvelgiant į darbuotojų pasiektus asmeninius veiklos rezultatus ir kaip sekėsi jų siekti vadovaujantis KN vertybėmis.

Šiuo metu KN dirba 384 darbuotojai.

Šiais metais KN akcininkams išmokėjo 11,6 mln. eurų dividendų – visą pernai uždirbtą grynąjį pelną arba kiek daugiau nei po 0,03 euro vienai akcijai. Gegužės 9 d. viena KN akcija biržoje kainavo 43,2 cento.


  2019-05-09

  Vienas komentaras apie “Darbuotojai tapo „Klaipėdos naftos“ akcininkais”

  1. AvatarGintaras (IP: 78.57.233.217)

   Teisingas ir reikalingas būdas darbuotojų motyvacijai ir lojalumui stiprinti. Darbuotojų įtraukimas į kompanijos pelno dalybas (per akcijų skyrimą, ar opcijonus), o ne vien tik į pridėtinės vertės kūrimą už atlygį – kitose šalyse labai pasiteisinęs būdas išlaikyti geriausius darbuotojus įmonėje ir siekti geresnių rezultatų. Lietuvoje dar per mažai įmonių ryžtasi tam, bet KN kaip valstybinė įmonė tikrai nustebino tokiu pažangiu mąstymu, šaunuoliai. Tie 0,03 vienai KN akcijai ne kažkas, bet įmonės nuostata dalintis gerove su darbuotojais yra pažanga.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt