P0

Regionas

Priekulės paveldui saugoti – dar daugiau priemonių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-09


Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovams pristatyta koreguota Priekulės miesto istorinės dalies tvarkymo plano koncepcija. Tai – sudėtinė Priekulės miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumento dalis, kuriuo siekiama išsaugoti miesto, kaip architektūrinio Mažosios Lietuvos atspindžio, unikalumą.

Koncepcijos rengėjai, UAB „Urbanistika“, Priekulės miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo planavimo dokumento koncepcijos tris variantus pirmą kartą pristatė 2018 metų spalio mėn. Nei vienam iš trijų variantų tada nebuvo pritarta, rengėjų prašyta suformuoti kuo kompaktiškesnę Priekulės miesto istorinio centro saugomą teritoriją ir jos apsaugos zoną.

Senasis Priekulės paštas. Martyno Vainoriaus nuotr.

2018 metų gruodžio mėn. Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba patikslino Priekulės miesto istorinės dalies vertingąsias savybes ir saugomos teritorijos ribas, todėl posėdžio metu buvo vertinamas koncepcijos III variantas, kuris parengtas pagal patikslintą Vertinimo tarybos aktą.

Su parengta koncepcija gyventojai bus supažindinti, kai ją įvertins ir savo išvadas pateiks Klaipėdos paveldosaugininkai.

Tada gyventojai galės pamatyti, į kokio pobūdžio teritoriją patenka jų sklypai, kokiam saugojimo režimui (autentiškos paskirties ar tausojamojo naudojimo) priskirta teritorija, susipažinti su jiems taikomais paveldosaugos reikalavimais bei išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus.

Patvirtinus Koncepciją, žemės darbų, statinių ir įrenginių statyba, taip pat statinių aukštis, tūris, užstatymo tankis ir intensyvumas, naudotinos išorės apdailos medžiagos, apželdinimas, želdinių parametrai bus analizuojami ir pateikti šio projekto sprendinių konkretizavimo stadijoje.


  2019-05-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt