P0

Kultūra

Baigiamieji violončelės festivalio koncertai – gurmanams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-10


Paskutiniai Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso koncertai žada stebinti kontrastingais pasirodymais – nuo šiuolaikinės muzikos performansų iki amžinosios klasikos kūrinių.

Penktadienio vakarą, 19 val., Klaipėdos koncertų salėje bus surengtas  konkurso laureatų paskelbimas ir koncertas. Aukščiausius komisijos įvertinimus pelnę violončelininkai ne tik bus apdovanoti, bet ir pasirodys kaip solistai su Klaipėdos kameriniu orkestru, diriguojamu Martyno Staškaus. Koncerte gros ir praėjusio konkurso I premijos bei kitų svarių konkursų laureatas violončelininkas Rustemas Khamidulinas iš Rusijos. Koncerto klausytojų laukia staigmena – ypatingo jaunojo atlikėjo iš Šveicarijos pasirodymas.

Nakties koncerte 21.30 val. „Švyturyje BHouse“ vyks Mikk Kaasik ir C–JAM projektas. C-JAM – tai keturi estų violončelininkai, laužantys stereotipus ir naikinantys ribas tarp skirtingų muzikos žanrų. Charizmatiškasis penkiolikmetis solistas Mikkas Kaasikas yra laimėjęs ne vieną nacionalinį ir tarptautinį dainų konkursą. Šio projekto metu klaipėdietis dailininkas Simas Žaltauskas, įkvėptas koncerte tvyrančios nuotaikos, perkels savo įspūdžius ant 2 kv. m. drobės.

Kino mėgėjams penktadienį ir šeštadienį 19 val. kino teatre „Forum Cinemas Klaipėda” bus rodoma kino juosta „Hilari ir Džeki“. Filme pasakojama tragiška pasaulinio garso violončelininkės Jacqueline du Pré istorija, papasakota jos sesers, fleitininkės Hilary du Pré-Finzi.

„Šeštadienį, paskutinę festivalio dieną dedikavome amžinąjai klasikai. Išgirsime du amžinos klasikos, klasicizmo ir romantizmo šedevro kūrinius“, – pristato festivalio meno vadovas Mindaugas Bačkus.

19 val. prasidėsiančiame baigiamajame koncerte programą atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Modesto Pitrėno. Pirmoje dalyje skambės didžiojo Vienos klasiko Ludwigo van Beethoveno Trigubas koncertas, parašytas trims solistams – smuikui, violončelei ir fortepijonui bei simfoniniam orkestrui. Jo solo partijas atliks  trys pasaulyje Lietuvos vardą garsinančios klasikinės muzikos asmenybės: smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, pianistas  Petras Geniušas ir violončelininkas Vytautas Sondeckis.

Kultūros straipsnių vidus

„Antroje baigiamojo koncerto dalyje skambės čekų romantizmo epchos kompozitoriaus Antonino Dvorako koncertas, bene dažniausiai atliekamas violončelės koncertas pasaulyje. Grieš  įvairių tarptautinių konkursų laureatas, violončelininkas armėnas Narekas Hakhnazaryanas“, –pasakoja M. Bačkus.

Paskutinis festivalio akcentas – 21.30 val. Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje vyksiantis koncertas „Džiazo stygų kokteilis“. Jame duetas „Deep strings“, kurį sudaro Anne-Christin Schwarz  (vokalas, violončelė) ir Stephan Braun (violončelė, elektronika). Jis atliks savo kompozicijas kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru.


  2019-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt