P0

Politika, Svarbu

Naują pirmininką palydėjo „strėlėmis” (11)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-10


Naujoji Klaipėdos valdžia tęsia miesto Tarybos komitetų pirmininkų paskyrimo procesą – penktadienį išrinktas Finansų ir ekonomikos komiteto vadovas. Juo tapo konservatorių partijos atstovas, verslininkas Aidas Kaveckis. Pastarojo pavaduotoju išrinktas mero komiteto narys, taip pat verslininkas Vytis Radvila.

Ir paties posėdžio metu, ir jau po jo A. Kaveckiui teko susidurti su pirmosiomis opozicijos „strėlėmis”.

Vytis Radvila (kairėje) ir Aidas Kaveckis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kandidatus pristatęs meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad šis komitetas turės daugiausiai darbo.

„Čia geras balansas tarp patirties ir jaunatviškumo”, – teigė jis.

„Klaipėdiečiams esu žinomas, tikriausiai nekils abejonių. Už save garantuoju, sąžiningai dirbsiu miesto labui”, – prisistatydamas sakė mero pasiūlytasis kandidatas į pirmininkus A. Kaveckis, iškart sulaukęs opozicijos atstovo, liberalo Sauliaus Budino klausimo.

Buvęs Savivaldybės administracijos vadovas teiravosi, ar A. Kaveckis galėtų įvardinti bent apytikslius miesto biudžeto skaičius.

„Mastai dideli, tačiau tiksliai nepasidomėjau dar”, – atsakė konservatorių partijos atstovas.

„Paruošiau gerbiamam Aidui namų darbus – strateginį veiklos planą 2019-2021 metams ir biudžetą, kad išstudijuotų”, – sakė praėjusią kadenciją šiam komitetui vadovavęs mero komandos narys Rimantas Taraškevičius, parodęs nemenko storumo segtuvą.

„Būčiau bent pasiskaitę skaičius, juk svarbu žinoti, kokio masto biudžetą reikės prižiūrėti – ar Klaipėdos, ar Kretingos. Trečiadienį jau reikės pradėti dirbti, o nebe mokytis”, – replikavo S. Budinas.

“Manau, kad jis palaipsniui tikrai galės ir gebės įsigilinti į reikalus”, – palaikymą kolegai išsakė konservatorius, vicemeras Arūnas Barbšys.

Tuo metu Viačeslavas Titovas teiravosi apie A. Kaveckio patirtį.

„27 metai versle, ganėtinai sėkmingai vystau, valstybinėse įstaigose nesu dirbęs”, – nedaugžodžiavo A. Kaveckis.

Už jo paskyrimą komiteto pirmininku balsavo keturi politikai, susilaikė S. Budinas ir V. Titovas – Arvydas Vaitkus į posėdį pavėlavo ir šiame balsavime sudalyvauti nebespėjo.

Miesto finansais ir ekonomika rūpinsis (iš kairės): Arvydas Vaitkus, Saulius Budinas, Arūnas Barbšys,  Vytis Radvila, Aidas Kaveckis, Rimantas Taraškevičius ir Viačeslav Titov. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Matau, kad komiteto posėdžiai bus rimti ir atsakingi. Taip ir turi būti. Tobulėjimui ir žinojimui ribų nėra”, – po šio balsavimo teigė meras ir pasiūlęs komiteto pirmininko pavaduotoju savo komandos narį V. Radvilą bei apibūdinęs jį kaip „naują energiją, naują proveržį”.

„12 metų esu versle, prieš tai dirbau finansų institucijose su privataus kapitalo investicijomis. Labiau išmanau privataus sektoriaus finansus. Padėjau įsitvirtinti kelioms stambioms užsienio kapitalo įmonėms, tada daug laiko tekti praleisti kitose savivaldybėse. Sieksiu dirbti taip kad būtų priimami racionalūs sprendimai”, – sakė V. Radvila.

Už jo paskyrimą komiteto pirmininku balsuota analogiškai – tik prie palaikančiųjų prisijungė A. Vaitkus, o susilaikė S. Budinas ir V. Titovas.

Opozicijos atstovai „linkėjimus” A. Kaveckiu pasiuntė ir jau oficialiai pasibaigus posėdžiui.

„Nieko asmeniško”, – jam tarstelėjo S. Budinas.

„Atrodo, kad komitetui pirmininkauja Rimas (R. Taraškevičius – autor. past.)”, – tarstelėjo A. Vaitkus.


  2019-05-10

  11 komentarai “Naują pirmininką palydėjo „strėlėmis””

  1. AvatarXxx (IP: 85.232.128.54)

   Kaip jie nervina, vieni kitiems kisa pagalius i ratus kada dirbti prades miesto labui. O ponuliui taraskeviciui gal jau reikejo poilsio iseiti o to nuo ryto po ligonine universitetine tiesiai pas jonusoni laksto, turbut su sveikata negerai ar persideklaravo jau ten. Gulejau maciau .

   • Avataro kaip gi (IP: 86.100.14.166)

    taigi…. 20 milijonu ideta i ta ligonine……. 🙂

  2. AvatarSnieguole (IP: 88.118.166.87)

   septyni gnomai yra bet ne vienos snieguoles!

  3. AvatarKlaidelė (IP: 188.69.212.71)

   Martynai, manau turi būti ne “papkė”, o “segtuvas”. Sėkmės darbe!

  4. AvatarTurėčiau ir aš kaip miestietis klausimą (IP: 90.131.40.42)

   O išsilavinimo pirmininkui užteks ?

   • AvatarGerai bus (IP: 188.69.212.71)

    Kažkada jau Leninas yra pasisakęs būtent šiuo konkrečiu klausimu. Neturėkite abejonių 🙂

   • Avatar😀😀😀😁 (IP: 90.131.40.42)

    Kiekviena virėja gali …..)))) sakyčiau nepadoriai nusiritome )) kažkaip pritilo tie ,kurie rėkė: ,, reikia išsilavinusių…. ,, ir skaičiavo gretos pasijonius ))…vėl dvigubi standartai ?

  5. AvatarMartynai (IP: 78.56.216.204)

   Ačiū, kad esate. Jus suprantu, pervedžiau Jums gal ir nedaug, 1 proc. iš 2 galimų, ir visiškai nepykstu, kai galiu, pranešu komentaruose. Kitąsyk darysiu, kaip liepiate 🙂 Sėkmės.

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.189.162)

    Ačiū labai! Tikrai netoleruoju klaidų, bet tenka susitaikyti, kad dirbant tokiais tempais jų neišvengsi 🙁 Va, kad ir šios dienos darbai be to, ką įdėjau: straipsnis apie uostą, šis apie komitetą, apie Arvydą Vaitkų, fotoreportažas ir rektoriaus inauguracijos, ministro susitikimas su merais (dar neparašyta). Kolegė Palmira, kuri visada kiek spėja pataiso mano klaidas, buvo pas garbų senolį, sulaukusį VU diplomą, rašė iš ten… Pirmiausia stengiamės, kad nebūtų faktinių klaidų, o gramatines ir stilistines jau gaudom kaip išeina, taip pat su skaitytojų pagalba.

  6. AvatarMartynai (IP: 78.56.216.204)

   Na labai jau daug tekste klaidų. Suprantu, skubama, bet sunku skaityt kažkaip…

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.180.89)

    Galiu tik pasikartoti – klaidų bus mažiau, kai bus daugiau dirbančių, mažiau skubos ir mažiau nuovargio. Viskas Jūsų rankose. Vienas euras per mėnesį. Praneškit apie klaidas specialia forma po kiekvienu straipsniu. Gaunam pranešimą ir pataisome. Ne visus komentarus skaitau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt