Kultūra

„Don Žuaną“ Klaipėdoje diriguos austras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-10


Josefas Wallnigas, garsus austrų dirigentas bei Wolfgango Amadeaus Mozarto muzikos žinovas, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre jau repetuoja populiariausią šio kompozitoriaus operą „Don Žuanas”.

Jono Vaitkaus režisuoto pastatymo premjerą žiūrovai gegužės 17 ir 18 d. išvys Žvejų rūmuose.

Josefas Wallnigas žinomas ne tik Europos, bet ir Azijos operos teatruose.

„Jonas Vaitkus yra puikus režisierius, jis tikrai padės atskleisti operą su visais jos dramatiškais, šviesiais ir tamsiais atspalviais. Jau dabar džiaugiuosi galėsiantis tai pamatyti. Ką tik atvykau į Klaipėdą – tuoj galėsiu susipažinti ir su orkestru, apie kurį sklinda labai pozityvūs atsiliepimai. Ypatingai džiaugiuosi būsimu bendradarbiavimu su savo ypač vertinamu kolega Tomu Ambrozaičiu. Juk mums visiems tinka frazė: „Svarbiausia – Mozartas“, – pranešime spaudai cituojamas Josefas Wallnigas.

Jis 1946 m. gimė Zalcburge. Garsiajame savo gimtojo miesto „Mozarteum“ universitete baigė fortepijono ir kompozicijos studijas, tuomet mokėsi dirigavimo Vienos aukštojoje muzikos ir scenos menų mokykloje pas dirigentą Hansą Swarowsky. Taip pat įgijo teisės mokslų daktaro laipsnį Vienos universitete.

J. Wallnigas dirigavo Vienos valstybinėje operoje, dirbo dirigento Karlo Boehmo asistentu Zalcburgo festivalyje, vėliau pats jame dirigavo ankstyvuosius W. A. Mozarto sceninius kūrinius „Apolonas ir Hiacintas“ bei „Pirmojo įsakymo pareiga“.

J. Wallnigas žinomas ne tik Europos, bet ir Azijos operos teatruose. 2009 m. dirigavo W. A. Mozarto „Don Žuano“ pastatymą Pekine, 2013 m. – mažiau žinomą to paties kompozitoriaus operą „Bastjenas ir Bastjena“ Makao teatre.

1980 m. jis tapo „Mozarteum“ universiteto profesoriumi, kurį laiką dirbo to paties universiteto rektoriaus pavaduotoju, vadovavo „Mozarteum“ dainavimo ir muzikinės dramos parengimo katedroms. 2006 m. Zalcburge įkūrė Mozarto operų institutą (MOI), kuris tapo tarptautiniu ir iškovojo pasaulio muzikų autoritetą. Dr. J. Wallnigas taip pat yra „Mozarteum Choir Salzburg“ ir ansamblio „Vaganten“ meno vadovas.

Profesorius J. Wallnigas laikomas Austrijos, Zalcburgo ir W. A. Mozarto muzikos ambasadoriumi: keliaudamas po pasaulį, veda W. A. Mozarto muzikos interpretacijos meistriškumo kursus. Jis inicijavo ir įgyvendino ne vieną su didžiojo austrų genijaus kūryba susijusį projektą ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2008 m. dr. J. Wallnigui buvo suteiktas LMTA garbės daktaro vardas.

„Savo kompozicijose W. A. Mozartas naudoja tas pačias priemones, kaip ir kiti jo laikmečio kompozitoriai. Bet tai, kaip nuostabiai jis elgėsi su kompozicijos medžiaga, ką sugeba iš jos padaryti, yra iš principo analizei nepasiduodantis stebuklas. Ir ačiū Dievui, kad nepasiduodantis: kiekvienas susitikimas su W. A. Mozarto muzika mane pripildo neįsivaizduojamos nuostabos, gilios pagarbos ir nuolankumo“, – sako Josefas Wallnigas.


2019-05-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt