P0

Regionas

Pasveikino 11 vaikų užauginusią Teresę Genčienę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-10


Motinos dienos proga Dalios Grybauskaitės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota Klaipėdos rajono Endriejavo gyventoja Teresė Genčienė buvo pasveikinta ir Klaipėdos rajono vadovų.

Teresę ir jos vyrą Praną pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė bei Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė. Rajono savivaldybės nuotr.

Vicemerė Violeta Riaukienė T. Genčienei įteikė mero Broniaus Markausko pasirašytą padėką už neišsenkančią, stiprią, spindinčią meilę, nuolatinį rūpestį ir atsidavimą šeimai, kilnų motinystės pavyzdį ir puoselėjamas šeimos vertybes.

„Be galo džiaugiamės jūsų šeima, kad išauginote tiek vaikų ir gerų žmonių mūsų rajonui ir Lietuvai. Esate tikras pavyzdys“, – pranešime cituojama mero pavaduotoja V. Riaukienė.

T. Genčienė pasakojo iš pradžių dvejojusi, ar vykti į Vilnių atsiimti apdovanojimo, tačiau paraginta seniūnės Laimutės Šunokienės visgi tam pasiryžo, o dabar džiaugiasi ir sako turėsianti prisiminimą visam gyvenimui.

Teresė  vienturtė, o bendraamžis jos vyras Pranas Kazys užaugo 7 vaikų šeimoje. Abu kilę iš Endriejavo krašto, susilaukė 8 sūnų ir 3 dukrų. Sutuoktiniai džiaugiasi, kad visi užaugo dori žmonės, baigė norimus mokslus, gavo darbus. Deja, tarp gyvųjų nebėra sūnaus Stepono.

Vyras dirbo traktorininku, Teresė – melžėja karvių fermoje. Čia ji išdirbo 20 metų. Po sunkaus darbo skubėdavo namo, kad iš mokyklos grįžę vaikai rastų valgyti, taip pat prižiūrėjo savo ūkelį.

„Vaikus ir aprengti, apauti reikėjo. Išardydavau kokį paltą ir perdarydavau į vaikišką. Siūdavau, kol galva ant mašinos palinkdavo“, – prisiminė Endriejavo seniūnijos gyventoja, mananti, jog dabar vaikus auginti yra lengviau.

81-erių metų daugiavaikė motino tvirtino, kad net nepajuto, jog jau prabėgo tiek metų. 2015-aisiais sutuoktiniai paminėjo ir deimantinių vestuvių sukaktį.


  2019-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt