P0

Uostas ir jūra

Netoli uosto vartų sunaikino dar vieną miną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-12


Baltijos jūroje vykstant minų paieškos ir nukenksminimo operacijai „Open Spirit 2019″ (liet. „Atvira dvasia”) šeštadienį Lietuvos teritoriniuose vandenyse rasta ir sėkmingai sunaikinta Antrojo pasaulinio karo vokiška jūrinė kontaktinė mina EMD.

Minos ragas. Karinių jūrų pajėgų nuotr.

Apie 2 jūrmylės nuo Klaipėdos uosto vartų sprogmenį surado ir sunaikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M54 „Kuršis”.

Šioje operacijoje tai – jau ketvirtas surastas sprogmuo jūroje. Tris minas prieš tai šią savaitę surado ir sunaikino Belgijos karinio laivyno minų paieškos ir nukenksminimo laivas BNS „Bellis“. Laivo M54 „Kuršis“ surasta ir sunaikinta mina gulėjo ne tik prie aktyvaus laivybos kelio, bet ir šalia Lietuvai svarbaus elektros kabelio.

Lietuvoje po 2 metų pertraukos vykstančioje tarptautinėje istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje „Open Spirit” dalyvauja 14 laivų iš 10-ties NATO ir partnerių valstybių. Šiemet operacijai vadovauja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos.

Paskutinės Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusios tarptautinės išminavimo operacijos „Open Spirit 2016″ metu buvo išžvalgytas 54 kvadratinių jūrmylių plotas, surasta 15 jūrinių minų, 3 torpedos ir 3 nuskendusių laivų liekanos.

INFORMACIJA

Tarptautinė operacija „Open Spirit” skirta Baltijos jūros dugno išvalymui nuo jūrinių minų, paliktų I ir II pasauliniuose karuose. Taip siekiama sumažinti jūrinių minų keliamą pavojų jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai, taip pat pagerinti Baltijos jūros ekologinę aplinką. Per pirmąjį pasaulinį karą jūroje padėta apie 55 tūkst. jūrinių minų ir 7,5 tūkst. įvairių kliūčių, antrąjį – beveik 95 tūkst. jūrinių minų ir beveik 16 tūkst. įvairių kliūčių. Šios minos vis dar kelia didžiulį pavojų: 2005 m. Šiaurės jūroje Belgijos žvejai tinklais atsitiktinai ištraukė miną, jai sprogus žuvo keturi žmonės, tokių nelaimingų atsitikimų yra buvę ir daugiau. Spėjama, kad daugiau nei 80 tūkst. minų vis dar yra vandenyje.


  2019-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt