P0

Kultūra

„Vasaros dainos“ skambės penkiomis kalbomis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-13


Įpusėjus gegužei Klaipėdos choras „Aukuras“ su meno vadovu Alfonsu Vildžiūnu svajoja ir dainuoja apie netrukus ateisiančią vasarą. Savo mintis apie tai jie sudėjo į programą „Vasaros dainos“, kurią gegužės 15 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą pristatys Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

Alfonsas Vildžiūnas

Koncerte bus galima išgirsti Baltijos ir Skandinavijos šalių autorių kūrinius, atliekamus penkiomis kalbomis. Tarp jų bus kelios lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio, kurio 150-ąsias gimimo metines šiemet mini visa Lietuva, dainos. Viena iš jų – „Vasaros naktys“. Ji sukurta pagal žinomo mūsų tautos poeto Maironio eiles, su kuriuo kompozitorių siejo artima bičiulystė. Savo originalias dainas kompozitorius daugiausiai rašė jo žodžiais.

Pati populiariausia J. Naujalio (nuotr.) daina „Lietuva brangi“ taip pat sukurta Maironio tekstu. Savo melodingumu ir paprastumu užburianti dar viena daina „Už Raseinių, ant Dubysos“, taip pat skambėsianti šiame „Aukuro“ koncerte.

J. Naujaliui skirtame renginyje dalyvaus muzikologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė dr. Judita Žukienė, kviesianti plačiau atverti keletą lietuvių muzikos patriarcho veiklos ir kūrybos kontekstų.

Gal ne visi žino, kad J. Naujalio veikla neapsiribojo vien tik muzikine kūryba. Jis įsteigė Kaune pirmąjį lietuvišką knygyną, kuriame be knygų buvo galima įsigyti ir gaidų, išleido pirmąjį muzikinį laikraštį „Vargonininkas“. Jo iniciatyva buvo įkurta vargonininkų draugija, vargonininkų kursai, privati muzikos mokykla Kaune, kuri netrukus buvo suvalstybinta ir ilgainiui
išaugo į Kauno konservatoriją. J. Naujalis vadovavo Kauno Katedros chorui bei subūrė pasaulietišką chorą. Jis buvo 1924 m. surengtos I Lietuvos dainų šventės vyriausiasis dirigentas.

Šalia J. Naujalio dainų koncerte bus atliekami dar trys lietuviški kūriniai. Kompozitorė Onutė Narbutaitė subtilią chorinę miniatiūrą „Vasara“ parašė pagal savo tekstą. Nijolės Sinkevičiūtės „Miškas“ sukurtas Balio Sruogos tekstu. Jono Tamulionio kūrinį „La luna asoma“ pagal Federico García Lorca‘os tekstą choras dainuos ispaniškai, Pēterio Plakidžio kūrinį „Vasaras vidus dziesminia“ – latviškai. Edvardo Griego „Pavasaris“ skambės norvegiškai, o švedų liaudies daina „Kaip vasaros vėjas“ – švediškai.

Visa ši programa bus atliekama a cappella, t. y., tik choro balsais, be instrumentinio pritarimo.


  2019-05-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt