P0

Uostas ir jūra

Baigėsi Uosto apsaugos pratybos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-15


Pirmadienį Kruizinių ir karo laivų terminale vyko tarptautinės karinės jūrų operacijos ,,Atvira dvasia 2019“ (angl. ,,Open Spirit 2019“) ir karinių mokymų „Uosto apsauga 2019“ svečių ir žiniasklaidos diena. Ja pasibaigė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) su NATO jūrinių operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centru, įsikūrusiu Vokietijoje, vykdytos Uosto apsaugos pratybos.

,,Jungtiniais pajėgumais užtikrinome Klaipėdos uosto apsaugą, tai buvo puiki patirtis mūsų kariams. Kariai yra ne tik pasirengę, bet ir labai motyvuoti“,  – pranešime cituojamas Karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Tadas Jablonskis, šiuo metu tarnaujantis NATO operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centro rengimo štabe.

I. Budzeikaitės nuotr.

Pirmadienį atvykę į uosto apsaugos postą žiniasklaidos atstovai turėjo galimybę stebėti kompleksines uosto apsaugos pratybas, kuriose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariai, Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, uosto akvatorijoje patruliavimą vykdantys KJP kateriai. Kariai pademonstravo savo gebėjimus reaguoti ir atremti į prieš Klaipėdos uosto infrastruktūrą suplanuotas atakas ir provokacijas sausumoje, virš vandens ir po vandeniu.

I. Budzeikaitės nuotr.

Tarptautinė istorinių jūrų minų paieškos ir sunaikinimo operacija „Atvira dvasia 2019“ Lietuvos ir Latvijos teritorinėje jūroje ir išskirtinėse ekonominėse zonose prasidėjo gegužės 3 d. NATO valstybių-partnerių kariniams laivams atvykus į Klaipėdą. Du Lietuvos kariniai laivai (M53 „Skalvis“ ir M54 „Kuršis“)  ir dvylika užsienio karo laivų  toliau dalyvauja jūrinių minų paieškos ir sunaikinimo operacijoje ,,Atvira dvasia“  bei rūpinasi Baltijos jūroje esančių minų paieška ir naikinimu. Šios pratybos baigiasi šį ketvirtadienį.


2019-05-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt