P0

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėda tapo SGD aktualijų epicentru

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-15


Trečiadienį prasidėjo 200 dalyvių iš daugiau nei 10-ies Europos ir kitų šalių subūręs „Klaipėda LNG Forum 2019“ – didžiausiais iki šiol uostamiestyje organizuotas renginys, skirtas plačiai suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) industrijos tendencijų apžvalgai ir naujų verslo bendradarbiavimo ryšių mezgimui.

Organizatorių nuotr.

Intensyvią dviejų dienų trukmės programą, kurios metu pranešimus skaitys apie 30 ekspertų, atidarė Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Europos Komisijos atstovė Anne-Charlotte Bournoville pirmosios forumo sesijos metu akcentavo reikšmingą SGD vaidmenį energetinio saugumo ir klimato iššūkių fone, Lenkijos vyriausybės požiūrį į SGD taikymą kelių transporte pristatė kaimyninės šalies Energetikos ministerijos atstovė Marta Czaplejewicz, pasisakė mūsų Aplinkos ministerijos atstovai.

SGD infrastruktūrai skirtoje forumo dalyje Lietuvos patirtimi ir savo įžvalgomis dalijosi AB „Klaipėdos nafta“ vadovas Mindaugas Jusius, Olandijos SGD terminalų veiklą pristatė „National LNG Platform“ atstovas Patrickas Cnubbenas.

Pirmoji forumo diena taip pat apims kelių ir geležinkelių, jūriniam ir vidaus transportui dedikuotas sesijas. Su svečiais iš Roterdamo uosto, tarptautinių kompanijų „Kongsberg Maritime“, „Nauticor GMbH & Co.KG”, „IVECO” scena dalinsis Lietuvos SGD klasteriui priklausančių verslo ir mokslo organizacijų atstovai.

Šiuo metu jau 17 narių vienijančio klasterio veikla stipriai orientuota į tarptautiškumą – tai liudija ir pirmąsyk Klaipėdoje organizuojamas SGD temai skirtas forumas, kuris turėtų tapti puikia platforma plačiai pristatyti šiuo metu šalyje vystomus technologinius projektus ir potencialą.

Organizatorių teigimu, didelis tarptautinės publikos susidomėjimas forumu liudija, kad Klaipėda ir jos regionas tampa reikšminga ašimi, kurioje susitinka SGD sferos lyderiai, kur pritraukiami potencialūs partneriai, užmezgami naudingi ryšiai. Klaipėdos universitetas vienintelis visame regione turi SGD terminalų inžinerijos studijų programą, tad uostamiestis svarbus ir kaip kompetencijų auginimo „hubas“.

Forumą organizuoja Lietuvos SGD klasterio partneriai Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, AB „Klaipėdos nafta“ ir Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje.


  2019-05-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt