P0

Kultūra

Tarp džiazo festivalio žvaigždžių – ir lietuviškų šaknų turinti muzikantė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-15


Birželio 6-8 dienomis į Kruizinių laivų terminalą sugrįžtantis Klaipėdos pilies džiazo festivalis geros muzikos mylėtojus lepins jaukiu ir pakylėjančiu užburiančios bei neprilygstamu balsu pasižyminčios Bruklino džiazo vokalistės ir pianistės Nicole Zuraitis pasirodymu.

JAV gimusi, tačiau lietuviškų šaknų turinti Nicole yra ne tik talentinga pianistė, tris solinius albumus išleidusi kompozitorė, bet ir pasaulinio garso grupės „Birdland Big Band“ vokalistė bei „Litchfield Jazz Camp“ fakulteto narė, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje. Taip pat ji – daugybės džiazo konkursų laureatė, per savo muzikinę karjerą bendradarbiavusi su tokiais muzikantais kaip Cyrille Aimee, Thana Alexa, Dave Stryker, Tom Chapin, Omar Hakim, Melanie Safka, Helen Sung ir kt.

Pastarieji metai atlikėjos muzikiniame kelyje buvo itin sėkmingi: naujausias jos, 2018 metais išleistas, modernaus džiazo albumas „Hive Mind“ laimėjo geriausio džiazo albumo tarptautinį apdovanojimą, o už jame esančią, sukurtą savą garsiosios Dolly Parton dainos „Jolene“ versiją, drauge su savo vyru, muzikantu, Dan Pugach buvo nominuota prestižiniuose „Grammy“ apdovanojimuose, geriausios instrumentinės aranžuotės, akompanuojamos vokalisto ar vokalistų, kategorijoje.

„Su visais nuostabiausiais žmonėmis susipažįstu visai netikėtai. Kalėdas praleidau Niujorke ir pasidomėjau, kiek lietuvių džiazo muzikantų yra Didžiajame obuolyje. Taip netikėtai aptikau Nicole Zuraitis. Parašiau jai laišką, o ji pakvietė mane į legendinį Niujorko džiazo klubą „Birdland“. Susitikome, apsikabinome kaip seserys. Buvo iki ašarų gražu, kai ji publikai prisistatė, kad turi lietuviškų šaknų ir pasidžiaugė, jog Lietuva švenčia savo šimtmetį. Tuomet visi plojo, o aš tą akimirką supratau – džiazas yra pats geriausias ambasadorius. Kai pakviečiau ją į festivalį, Nicole labai apsidžiaugė ir pasakė, kad senelis tikrai laimingas šypsosi Rojuje“, – pranešime cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Jos senelis Danielius Zuraitis kartu su tėvais į JAV emigravo 1909 metais. Atlikėjai užaugus paaiškėjo tikroji jos prosenelių gimtinės palikimo priežastis – Danieliaus mama buvo Lietuvos žydė, todėl bėgdami nuo žydų persekiojimo Zuraičiai įsikūrė JAV. Nicole niekuomet neišsižadėjo lietuviškų šaknų, iki šiol palaiko ryšį su Lietuvos konsulatu Niujorke, dalyvauja įvairiuose jų ir JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose.

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje Nicole Zuraitis pasirodys su profesionalumu ir tiksliu kūrinių atlikimu pasižyminčiu Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestru, vadovaujamu dirigento Egidijaus Mikniaus.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks birželio 6-8 d. Kruizinių laivų terminale, visi jo renginiai nemokami.


Kultūros straipsnių vidus

2019-05-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt