Ar reikia segtis saugos diržą autobuse?

Transportas

„Įlipę į tarpmiestinį autobusą dažniausiai skubame atsisėsti ir patogiai įsitaisyti. Tačiau vienas pirmųjų veiksmų, kurį turime padaryti prieš pajudant autobusui į kelionę – užsisegti saugos diržą. Deja, bet daliai keleivių tai vis dar atrodo nereikšminga smulkmena ir jie nesusimąsto, kad būtent užsegtas diržas avarijos ar staigaus stabdymo atveju gali išgelbėti jų sveikatą ar netgi gyvybę” , –  rašoma Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pranešime. 

Praėjusią savaitę, minint Jungtinių Tautų paskelbtą 5-ąją saugaus eismo savaitę „Lyderystė eismo saugumui“, buvo tikrinama, ar važiuodami tolimojo susisiekimo autobusais keleiviai segasi saugos diržus. Per kelias dienas keliuose patikrinta 30 autobusų ir 286 jais vykę keleiviai, iš kurių 61 proc. segėjo saugos diržus.

„Saugos diržai autobusuose įrengti ne šiaip sau, o dėl pačių keleivių saugumo. Nors garsiai apie diržų segėjimą tolimojo susisiekimo autobusuose pradėta kalbėti neseniai, patikrinimų metu matome, kad žmonių sąmoningumas po truputį didėja. Vis dėlto dar daug žmonių nežino, kad autobuse esant įrengtiems saugos diržams pagal Kelių eismo taisykles visi keleiviai privalo juos užsisegti. Ir tai yra kiekvieno asmeninė atsakomybė“, – pranešime cituojamas LTSA direktorius Genius Lukošius.

Teigiama, jog tęsdami bendradarbiavimą su Lietuvos keleivių vežėjais ir autobusų stočių valdytojais, LTSA ir šiemet skatins vairuotojus prisiminti, kad jų vaidmuo vežant keleivius iš vieno miesto į kitą yra itin svarbus, kai kalbama apie saugos diržus.

Artimiausiu metu visus vežėjus ir autobusų vairuotojus pasieks informaciniai lipdukai, raginantys niekada nepamiršti, kad prieš užvedant autobuso variklį tereikia ištarti „Užsisekime saugos diržus“.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Girti vairuotojai šiemet jau užmušė 17, sužeidė 250 žmonių

Policijos departamento duomenimis, per šių metų sausio–lapkričio mėn. Lietuvoje užregistruota daugiau nei 8 300 neblaivių vairuotojų, 3286 iš jų nustatytas ...
2019-12-13
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Vogtų variklių legalizavimo schemą aiškinasi prokurorai

Susisiekimo ministerija praneša, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) prašymu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai ne vienerius ...
2018-11-23
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Dėl pažeidimų Saugios laivybos administracijoje - į prokuratūrą

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) praneša, kad kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, prašydama ištirti šios įstaigos darbuotojų šiurkščių pažeidimų ir ...
2018-04-05
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This